Szymon Hołownia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska wersja Wołodymyra Zełenskiego w rzeczy samej

Panie, chroń nas przed wymyślonym przez nas niebem.

Szymon Hołownia w roli ateisty

Szymon Hołownia (ur. 3 września 1976 w Białymstoku) – polski prezbiter i prezenter razem wzięty, publicysta, kandydat na prezydenta Polski w 2020 i alter ego Ołeha Tiahnyboka. Udzielał się w religijnych mediach, jednocześnie pozostając we współpracy z szatańskim TVN.

Przeciętnym Polakom jest znany głównie z prowadzenia programu Mam Talent!, gdzie tłumaczył odrzuconym zawodnikom, dlaczego jurorzy mieli gorszy dzień i nie docenili ich wspaniałych wygibasów. Pogłoski mówią, że kandydatom zawsze polecał modlitwę.

Biografia[edytuj]

Jak na dobrego dziennikarza przystało, Hołownia ukończył psychologię. Na początku chciał iść do seminarium, lecz powstrzymał go od tego Adam Michnik, który obiecał mu funkcję lewicowego autorytetu od spraw katolickich w zamian za podpisanie cyrografu. I tak Hołownia w ciągu swojego życia zaliczył wszystkie środki masowego przekazu, od Newsweeka, po TVN, Gazetę Wyborczą i małe czasopisma katolickie aż do gazety Wprost. Obecnie startuje w wyborach na prezydenta, jego głównym[1] postulatem wyborczym jest nominowanie Marcina Prokopa na stanowisko ambasadora Mongolii.

Przypisy

  1. i póki co jedynym