Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Tony Montana

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

FUCK!!!

Tony Montana o sobie samym

Tony Montana – działacz antynarkotykowy, pedagog, socjolog, pacyfista. Mecenas młodzieży. Producent serków homogenizowanych Monte. Ojciec Hany Montany.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Tony urodził się na Kubie. Jego matka pracowała w fabryce cygar, a ojciec pochodził ze Stanów Zjednoczonych. Jako mały chłopiec oglądał filmy z Chuckiem Norrisem, na których się wychował. Wyuczył się przy tym języka swojego ojca. Jego ulubionym słowem było fuck. Zwrot ten rozwinął później do myśli madafaka. Wyjechał on do Ameryki, gdzie stał przy garach. Tony kochał dzieci, toteż znalazłszy chwilę czasu, zajął się produkcją drażetek kolorowych super wystrzałowych, oraz serków homogenizowanych Monte.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Nie samym myciem garów człowiek żyje, więc Tony i jego kumpel Manolo załatwili sobie pracę u producenta ruskich słodyczy. Pojechał do hotelu na przetarg ze swoim kolegą. Jednak była to zasadzka. Kupcy nie mieli pieniędzy, ale mieli piłę mechaniczną. Montana myślał, że to żart i na wskutek tego jego kumplowi rozcięto głowę. Na szczęście wkroczyli jego koledzy i przegonili złych Czechów. Bracia Diaz byli zdenerwowani i nigdy nie wybaczyli tego Montanie. Nasz filantrop robił przez jakiś czas dla Franka Lopeza, ale jak zwykle poszło o babę i jak zwykle wygrał ten, który wygrać nie miał szans. I łelkam tu de limits.

Koniec[edytuj • edytuj kod]

Tony zmarł śmiercią tragiczną. Podczas, gdy jeden z jego wrogów, zdenerwowany, że jogurty wypierają sosy tyłka byka, który jeszcze pryka, wysłał zabójców, aby ci załatwili Toniego. Ten długo się bronił, wrzeszcząc fuck. Niestety, z szafy wyskoczył Ryszard Ochódzki, który postrzelił prawie śmiertelnie Monty'ego. Ranny wpadł do fontanny, gdzie złamał sobie kręgosłup. Zdenerwowany krzyknął ostatni raz fuck. Wskutek otwarcia jamy gębowej, do organizmu dostały się hektolitry wody. Mokra ciecz wypłukała mu całkowicie wnętrzności. Chciał zawołać swych bliskich, aby mu pomogli, ale zapomniał, że wszystkich pozabijał.Dupa Marynia i koniec śmiechu.

Film[edytuj • edytuj kod]

Braian de Palma nakręcił film o życiu Montany pod tytułem Scarface (pol. Człowiek z Blizną). Zupełnie mijał się on z prawdą, produkcja ukazała Tony'ego, jako bezwzględnego gangstera. Mimo to, nie przeszkodziło to Alowi Pacino w zgarnięciu paru nagród.