Wędka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wędka – sprężysty przyrząd do łowienia ryb w stawie u sąsiada. Ma skrzywiony kształt. Składa się z: kija właściwego, wędkarza pijanego, żyłki i haczyka. Może również służyć do drapania się po plecach.

Czasami do wędki doczepiony jest tzw. kołowrotek z nawiniętą na siebie żyłką. Służy do wkręcania w niego jęzora wędkarza.

Ubocznym efektem stosowania wędek jest jej złamanie, np. przy holowaniu kanapy wrzuconej do wody. Wędka ma też tzw. ciężar wyrzutu, czyli jak ciężki przedmiot możemy wrzucić do wody. UWAGA! Wrzucanie kanapy do wody wędką nie jest wskazane! Chyba że macie kij o średnicy 900m, i długości 1,5m.

Wędki są produkowane najczęściej w Chinach. Są to tzw. „ultralajty”. Wyholowanie taką wędką 10-cio centymetrowego jelca zajmuje pół godziny. Albo i dłużej.

Na emeryturę odeszły wędki leszczynowe i bambusowe. Chyba dlatego, że w nowoczesnym wędkarstwie stosowane są wędziska z włókna węglowego lub szklanego. Żyłka opcjonal Wędkarz obowiązkowo ma kalosze pod szyję na wypadek wchodzenia do wody po kanapę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).