Wędrowiec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Drogi bywają kręte i zawiłe...

Wędrowiec – osoba wykształcona, inteligenta, przebojowa, pełna uroku osobistego i optymizmu. Swe życie spędza na nieustannym przemieszczaniu się pomiędzy sklepami osiedlowymi. Często tym podróżom towarzyszy silna mobilizacja środków finansowych (o efektywności przewyższającej niekiedy kilkaset procent posiadanych sum).

Mentalność[edytuj • edytuj kod]

Wędrowiec jest utożsamiany z mędrcem, który już dawno posiadł tajniki wszelkiej wiedzy. Ci nieustanni podróżnicy kultywują wiele obyczajów, mających im pomóc w lepszym zjednoczeniu z Matką Ziemią i środowiskiem, w którym żyją (między innymi zasypianie na ławkach i pod nimi; obejmowanie różnorakich obiektów, np. drzew; uprawianie jogi w miejscach publicznych). Wędrowcy żyją z drobnych datków, za które zawsze nabywają tylko to, co do życia niezbędne. Podobno opanowali metody pozwalające im dowolnie zmieniać stan świadomości toteż często można ich spotkać w ekstatycznym uniesieniu.

Filozofia[edytuj • edytuj kod]

Wędrowcy zdają sobie sprawę z tego, że to dzięki nim na świecie utrzymuje się harmonia, gdyż są naturalną przeciwwagą dla kapitalistycznych świń, między innymi z Mikrosoft Korporejszyn. Religioznawcy porównują ich poświęcenie do ascezy mnichów buddyjskich i surowej dyscypliny Sufi razem wziętych. Taki tryb życia wymaga śmiałego porzucenia pogoni za pieniądzem, jakże charakterystycznej dla ludzi XXIw. Zamiast niej wędrowcy zyskują cenny czas, dzięki czemu ich filozofia i wymiana myśli rozwija się w niepowtarzalnym tempie. Układane przez nich zagadki (zawierające głębokie przesłanie) są porównywalne do proroctw wyroczni delfickiej i do rozwiązania wymagają błyskotliwego umysłu oraz szerokiej wiedzy ogólnej.

Cechy ogólne[edytuj • edytuj kod]

Wiecznych Podróżników można rozpoznać po charakterystycznym wyglądzie (w przeciwieństwie do reszty hipokrytów, wędrowcy naprawdę wyznają zasadę, że liczy się charakter, a nie wygląd). Można ich także rozpoznać po oryginalnym zapachu, przypominającym woń świeżo zerwanego tytoniu i najszlachetniejszych drożdży.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]