Zawisza Czarny
Zawisza Czarny (właśc. Zawisza Czarny z Garbowa herbu Sulima, ur. ok. 1380, zm. ok. 1428) – sławny polski rycerz, niepokonany w licznych turniejach, symbol cnót, znany ze swoich heroicznych czynów, nadnaturalnych zdolności, zgarniania wszystkich możliwych nagród na turniejach i w ogóle niewiarygodnych wspaniałości.
Urodzenie[edytuj • edytuj kod]
Dokładna data urodzenia nie jest znana, w żadnej z kronik Królestwa Polskiego nie uchowały się takie dane. Z ustnych przekazów można wywnioskować, że Zawisza urodził się jeszcze przed utworzeniem Królestwa i uczestniczył w jego powstaniu. Podobno był ochroniarzem Mieszka I podczas ceremonii chrztu Polski.
Przydomek[edytuj • edytuj kod]
Przydomek Czarny zyskał głownie dzięki temu, że na każdą walkę przyodziewał swoją oryginalną, włoską, czarną zbroję od Armaniego. Uwielbienie do czarnego koloru spowodowane było tym, że Zawisza lubował się w metalu, swego czasu nawet założył zespół grający melodic black metal, był tam wokalistą, grającym również na gitarze prowadzącej. Ich największy hit – Bogurodzica, odegrali na krótkim koncercie przed Bitwą pod Grunwaldem. Według innych, po prostu przybył z Afryki, której zawdzięcza swoją ksywę (to w końcu Czarny Ląd). Podobnie jak tytuł Pierwszego Polskiego Murzyna.
Osiągnięcia w bitwach[edytuj • edytuj kod]
Gdy tylko Zawisza dowiedział się o planowanej ustawce z Krzyżakami, rzucił wszelkie podboje i czym prędzej zawędrował do Polski, aby w Bitwie pod Grunwaldem dowieść swoich niebywałych zdolności, oddania krajowi i chcąc szerzyć potęgę Królestwa Polskiego. Zawisza podczas bitwy zaliczył 279 fragów i zabijając 67 w pełni uzbrojonych Krzyżaków, jednym zamachem olbrzymiego miecza dwuręcznego. Do szkód wyrządzonych przez Zawiszę Krzyżakom podczas bitwy można wymienić:
Udział w turniejach rycerskich oraz innych[edytuj • edytuj kod]
W średniowieczu, Zawisza Czarny brał czynny udział we wszystkich możliwych turniejach rycerskich, oczywiście je wygrywając. Jego specjalnością były walki na kopie, w tej dyscyplinie nie miał sobie równych, oczywiście przez to często oskarżano go o oszustwa, np. używanie kopii z cegłą na końcu.
W okresie pośredniowiecznym, Zawisza nie porzucił sportu, bardzo zainteresował się curlingiem oraz graniem w Counter Strike'a, ale jednak nie odnosił w tych dziedzinach takich sukcesów jak na turniejach rycerskich.
Zawisza był również didżejem, którym razem z Powałą z Tczewa stworzył podwaliny pod dubstep. Rzekomo stało się to, gdy obaj tarli kopiami flaki tura.
Udział w II wojnie światowej[edytuj • edytuj kod]
Jako że Zawisza przegapił udział w I wojnie światowej, postanowił wykazać się w sequelu. Znów założył swoją zbroję od Armaniego, która mimo upływu lat nie straciła nic ze swojej funkcjonalności. Strzały niemieckich Tygrysów rykoszetowały od zbroi, ale już przy ostrzale z dział przeciwpancernych 88mm Zawisza czasami się zachwiał, aczkolwiek nadal napierał.
Brał udział głównie w bitwach pancernych, w tym także w Bitwie pod Kurskiem. Tak naprawdę to podczas bitwy nie było tam żadnych wojsk radzieckich, był tylko Zawisza, sam jeden przeciwko wojskom niemieckim. Współczesna wersja przedstawiana przez różne kłamliwe źródła, jak np. Wikipedia, są propagandą mającą na celu umniejszenie jego chwały.
Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]
Zawisza, to postać niezwykle kontrowersyjna. Z jednej strony Polak i patriota, a równocześnie czarnuch. Do dnia dzisiejszego, kwestią sporną jest liczba zaliczonych fragów podczas 1:4:10, pojawiły się nawet głosy, że czitował. Głosy owe bardzo szybko umilkły, w końcu f@t@LitY wygrał z nim w UT 2020 z ratio 0,0001 (1:10000). Przemilczmy fakt, że Neostrada Zawiszy miała w tym czasie pad, tak więc był odcięty od neta przez 30 minut.