Bitwa pod Grunwaldem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Bitewny tumult by Matejko

Bitwa pod Kauflandem Grunwaldem – bitwa, w której wzięły udział dwa nagie miecze i inni. Polegała ona na tym, że jedna strona wybiegała z lasu, a druga biegła w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegarka. Skutkiem tego było to, ze przeciwnicy biegli naprzeciwko siebie i śpiewali Bogurodzicę. Po bitwie prawie wszystkie konie musiały przejść przymusowy przegląd techniczny.

Opis bitwy[edytuj • edytuj kod]

A tu wersja dla Tibijczyków

Od strony formalnej był to trzeci (po meczach w Cedyni i Głogowie) zwycięski mecz reprezentacji Polski z Niemcami. Na kolejny polscy kibice musieli czekać aż do 2014 roku. Stronę niemiecką reprezentował zakon krzyżacki, dowodzony przez Ulricha von Jungingena. Polską reprezentację poprowadził Władysław II Jagiełło.

Rozgrywka oparta była na zasadach MMA z połączeniem akcesoriów sadystycznych z pogranicza erotyki, jak dwa nagie miecze i wypakowani Murzyni. Udział wzięły tysiące zakutych łbów pod przewodnictwem innych zakutych łbów przy upale 30 stopni Celsjusza i przy innych naruszeniach BHP, co spowodowało bojkot najemników czeskich zatrudnionych na umowę zlecenie.

Na zwycięstwo drużyny prawdziwie polskiego Litwina Jogaiłły vel Jagiełło niewątpliwy wpływ miał zbawienny kontakt z naturą pobliskich zacienionych lasów i klimatyzowane zbroje made in Kraków, powlekane niezastąpionym Hammereidem.

Recepcja[edytuj • edytuj kod]

Bitwa pod Grunwaldem jest jedynym pamiętanym ogólnie zwycięstwem, rzucając cień na tradycyjnie polski nurt martyrologii i wiecznego narzekania, oparty na klęskach powstań listopadowego i styczniowego i insurekcji kościuszkowskiej.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Powodem dla którego bitwa odbyła się w 1410 a nie np. w 1411 czy 1409 była chęć zachowania dla potomności polskiej złotej proporcji.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: