NonNews:Antynoble 2012 przyznane: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(no coś takiego)
M (Przywrócono poprzednią wersję, jej autor to Artur21. Autor wycofanej wersji to 89.70.193.125.)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat2|Jestem szczęśliwy, że zdobyłem Ig Nobla. Spełniły się moje marzenia|||Kazutaka Kurihara, współzdobywca nagrody w dziedzinie akustyki}}


'''21 września 2012'''
[[Plik:No kurwa rzeczywiście.jpeg|160px|thumb|no coś takiego]]

[[Plik:Wieża Eiffla.jpg|204px|thumb|I co? Prawda, że mniejsza?]]
[[Plik:No kurwa rzeczywiście.jpeg|160px|thumb|Miejsce na twoją reklamę]]

'''Poznaliśmy tegorocznych zdobywców najbardziej prestiżowych nagród naukowych. W czwartek na Uniwersytecie Harvarda odbyła się ceremonia wręczenia Ig Nobli (ang. ''Ig Nobel Prize''), znanych też jako Antynoble.'''

Listę laureatów otwierają [[Królestwo Niderlandów|holenderscy]] badacze, którym przypadła nagroda z dziedziny '''psychologii'''. Dowiedli oni, że wieża Eiffla wydaje się mniejsza, jeśli patrząc na nią przechylimy głowę w lewo.

Na '''pokojowego antynobla''' zapracował nie kto inny, tylko [[Rosjanie]], którzy znaleźli nowe zastosowanie dla starych materiałów wybuchowych – wykorzystali je do produkcji nanodiamentów.

Przyznano także nagrodę w dziedzinie '''akustyki'''. Otrzymali ją Kazutaka Kurihara i Koji Tsukada – [[Japonia|japońscy]] wynalazcy, którzy stworzyli urządzenie do zagłuszania mówiącej osoby. Wynalazek odtwarza głos mówcy z niewielkim opóźnieniem, a ten, słysząc własne słowa, gubi wątek. Nie możemy się doczekać, kiedy urządzenie trafi do masowej produkcji.

Oczywiście w tym zacnym gronie nie mogło zabraknąć [[Amerykańscy naukowcy|amerykańskich naukowców]], którzy zgarnęli Ig Nobla w dziedzinie '''neurologii'''! Trzeba przyznać, że przeszli samych siebie – dzięki najnowszej aparaturze do pomiaru fal mózgowych udało im się wykryć aktywność mózgową u martwego [[łosoś|łososia]] atlantyckiego.

Ig Nobla z '''chemii''' otrzymał [[Szwecja|Szwed]] Johan Pettersson, który rozwiązał zagadkę barwienia się na zielono włosów w nowych domach w szwedzkim mieście Anderslöv.

Nagrodę w dziedzinie '''literatury''' przyznano pewnemu federalnemu urzędowi w [[USA]], który wydał raport dotyczący raportów dotyczących raportów. Raport ten zawierał zalecenie, aby stworzyć raport dotyczący raportów dotyczących raportów dotyczących raportów.

'''Fizycznego''' Ig Nobla przygarnęli Amerykanie wraz z [[Wielka Brytania|Brytyjczykami]], za opracowanie równań opisujących siły działające na włosy ułożone w kucyk (koński ogon).

Kolejna nagroda dotyczy '''mechaniki płynów''' i została przyznana rosyjsko-amerykańskiemu zespołowi, który zagłębił się w istotny problem wielu pracowników biurowych: jak należy nieść okubek z kawą, aby nic nie rozlać.

Na nagrodę w dziedzinie '''anatomii''' zapracowali (kolejni) amerykańscy uczeni, którzy dowiedli, że szympansy potrafią identyfikować na zdjęciach [[dupa|tyłki]] innych szympansów.

Natomiast jeśli chodzi o '''medycynę''', to Ig Nobla zasłużenie zgarnęło dwóch [[Francja|Francuzów]], którzy stworzyli poradnik dla lekarzy: jak przeprowadzać zabieg kolonoskopii, aby pacjenci nie eksplodowali.

== Źródło ==
* [http://www.improbable.com/ig/winners/ Improbable Research], 21 września 2012.

[[Kategoria:38 tydzień, 2012|{{PAGENAME}}]]
[[Kategoria:NonNews 2012 – nauka]]

Wersja z 20:43, 4 gru 2012



Cquote2.svg

Jestem szczęśliwy, że zdobyłem Ig Nobla. Spełniły się moje marzenia
Cquote2.svg

— Kazutaka Kurihara, współzdobywca nagrody w dziedzinie akustyki

21 września 2012

I co? Prawda, że mniejsza?
Plik:No kurwa rzeczywiście.jpeg
Miejsce na twoją reklamę

Poznaliśmy tegorocznych zdobywców najbardziej prestiżowych nagród naukowych. W czwartek na Uniwersytecie Harvarda odbyła się ceremonia wręczenia Ig Nobli (ang. Ig Nobel Prize), znanych też jako Antynoble.

Listę laureatów otwierają holenderscy badacze, którym przypadła nagroda z dziedziny psychologii. Dowiedli oni, że wieża Eiffla wydaje się mniejsza, jeśli patrząc na nią przechylimy głowę w lewo.

Na pokojowego antynobla zapracował nie kto inny, tylko Rosjanie, którzy znaleźli nowe zastosowanie dla starych materiałów wybuchowych – wykorzystali je do produkcji nanodiamentów.

Przyznano także nagrodę w dziedzinie akustyki. Otrzymali ją Kazutaka Kurihara i Koji Tsukada – japońscy wynalazcy, którzy stworzyli urządzenie do zagłuszania mówiącej osoby. Wynalazek odtwarza głos mówcy z niewielkim opóźnieniem, a ten, słysząc własne słowa, gubi wątek. Nie możemy się doczekać, kiedy urządzenie trafi do masowej produkcji.

Oczywiście w tym zacnym gronie nie mogło zabraknąć amerykańskich naukowców, którzy zgarnęli Ig Nobla w dziedzinie neurologii! Trzeba przyznać, że przeszli samych siebie – dzięki najnowszej aparaturze do pomiaru fal mózgowych udało im się wykryć aktywność mózgową u martwego łososia atlantyckiego.

Ig Nobla z chemii otrzymał Szwed Johan Pettersson, który rozwiązał zagadkę barwienia się na zielono włosów w nowych domach w szwedzkim mieście Anderslöv.

Nagrodę w dziedzinie literatury przyznano pewnemu federalnemu urzędowi w USA, który wydał raport dotyczący raportów dotyczących raportów. Raport ten zawierał zalecenie, aby stworzyć raport dotyczący raportów dotyczących raportów dotyczących raportów.

Fizycznego Ig Nobla przygarnęli Amerykanie wraz z Brytyjczykami, za opracowanie równań opisujących siły działające na włosy ułożone w kucyk (koński ogon).

Kolejna nagroda dotyczy mechaniki płynów i została przyznana rosyjsko-amerykańskiemu zespołowi, który zagłębił się w istotny problem wielu pracowników biurowych: jak należy nieść okubek z kawą, aby nic nie rozlać.

Na nagrodę w dziedzinie anatomii zapracowali (kolejni) amerykańscy uczeni, którzy dowiedli, że szympansy potrafią identyfikować na zdjęciach tyłki innych szympansów.

Natomiast jeśli chodzi o medycynę, to Ig Nobla zasłużenie zgarnęło dwóch Francuzów, którzy stworzyli poradnik dla lekarzy: jak przeprowadzać zabieg kolonoskopii, aby pacjenci nie eksplodowali.

Źródło