Blaze Bayley: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
 
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:Bayley.jpeg|thumb|right|200px|Blaze przeżywa muzyczną ekstazę]]
[[Plik:Bayley.jpeg|thumb|200px|Blaze przeżywa muzyczną ekstazę]]


'''Blaze Bayley''' (ur. [[19 maja]] [[1963]] r.) - brytyjski wokalista [[heavy metal|heavymetalowy]]. W latach 1994-99 zasilał szeregi [[Iron Maiden]]. Jest uważany za najbardziej mhrocznego członka zespołu w całej jego historii.
'''Blaze Bayley''' (ur. [[19 maja]] [[1963]] r.) brytyjski wokalista [[metal (muzyka)|heavymetalowy]]. W latach 1994-99 zasilał szeregi [[Iron Maiden]]. Jest uważany za najbardziej mhrocznego członka zespołu w całej jego historii.


==Biografia==
== Biografia ==
Naprawdę nazywa się Bayley Cook, jednak przeżywając w młodości frustracje związane ze swoim imieniem, które wszyscy brali za nazwisko, postanowił niezwłocznie wymyślić sobie jakiś [[pseudonim]]. Słowo "blaze" znaczy po angielsku pożar, błysk, płomień, Bayley uznał więc, ze idealnie do niego pasuje, a w dodatku mrocznie brzmi.
Naprawdę nazywa się Bayley Cook, jednak przeżywając w młodości frustracje związane ze swoim imieniem, które wszyscy brali za nazwisko, postanowił niezwłocznie wymyślić sobie jakiś [[pseudonim]]. Słowo „blaze” znaczy po angielsku pożar, błysk, płomień, Bayley uznał więc, ze idealnie do niego pasuje, a w dodatku mrocznie brzmi.


Jego kariera rozpoczęła się w mało znanej kapeli [[Wolfsbane]], składającej się z paru młodych i gniewnych, których głównym celem było wykoszenie konkurencji. W 1994 roku zajął miejsce [[Bruce Dickinson|Bruce'a Dickinsona]] w Iron Maiden, po tym, jak ten obraził się i opuścił zespół.
Jego kariera rozpoczęła się w mało znanej kapeli [[Wolfsbane]], składającej się z paru młodych i gniewnych, których głównym celem było wykoszenie konkurencji. W 1994 roku zajął miejsce [[Bruce Dickinson|Bruce'a Dickinsona]] w Iron Maiden, po tym, jak ten obraził się i opuścił zespół. Fani Żelaznej Dziewicy byli zdruzgotani nowym frontmanem. Nie spodobał im się przede wszystkim jego niski, ponury głos oraz niewielkie doświadczenie sceniczne w porównaniu z ubóstwianym Bruce'em.


Pomimo krytyki Blaze radził sobie w Maiden całkiem nieźle. Dopiero kiedy podczas jednej z [[trasa koncertowa|tras koncertowych]] zaczął mu szwankować głos, [[Steve Harris]] uznał, że jego czas w zespole dobiegł końca i trzeba poszukać kogoś bardziej wytrzymałego. Zresztą nie trzeba było szukać daleko - Bruce uznał, że nie ma jak stare dobre Maiden i ten sposób rozpoczął się jeden z najbardziej owocnych okresów w karierze grupy.
Pomimo ostrej krytyki Blaze radził sobie w Maiden całkiem nieźle. Dopiero kiedy podczas jednej z [[trasa koncertowa|tras koncertowych]] zaczął mu szwankować głos, [[Steve Harris]] uznał, że jego czas w zespole dobiegł końca i trzeba poszukać kogoś bardziej wytrzymałego. Zresztą nie trzeba było szukać daleko Bruce uznał, że nie ma jak stare dobre Maiden i w ten sposób rozpoczął się jeden z najbardziej owocnych okresów w karierze grupy.


Mogłoby się wydawać, że Blaze został na lodzie. Jednak nie poddał się i wkrótce założył własny zespół, który, pomimo zmiany składu, istnieje do dziś i wydaje nowe albumy z niesamowicie dużą częstotliwością.
Mogłoby się wydawać, że Blaze został na lodzie. Jednak nie poddał się i wkrótce założył własny zespół, który, pomimo zmiany składu średnio raz na rok, istnieje do dziś.


==Osobowość==
== Zobacz też ==
* [[Adrian Smith]]
* [[Bruce Dickinson]]
* [[Clive Burr]]
* [[Janick Gers]]
* [[Nicko McBrain]]
* [[Paul Di'Anno]]
* [[Steve Harris]]


{{Iron Maiden}}
Nie da sie ukryć, że ulubionym kolorem Blaze'a, przynjamniej w kwestii ubioru, jest czerń. Ilość (oficjalnie dostępnych fanom) fotografii z czasów Iron Maiden, na których pan Bayley miał na sobie odzienie innej barwy, można zliczyć na palcach jednej ręki. Przykładem jest choćby sławetny strój piłkarski, jaki członkowie Maiden pozwolili na siebie przywdziać w ramach promocji albumu 'Virtual XI' (tłum. wirtualna jedenastka).
{{DEFAULTSORT:Bayley, Blaze}}
Jednak nie należe oceniać człowieka po wyglądzie i zewnętrznych pozorach. Czarne włosy Blaze'a, ciemne stroje i niski głos świadczą o jego mhroczności, aczkolwiek wokalista należał w czasach Maiden do najbardziej rozrywkowych członków zespołu.
[[Kategoria:Wokaliści metalowi]]

[[Kategoria:Brytyjczycy|Bayley, Blaze]]
[[Kategoria:Angielscy muzycy]]
[[Kategoria:Muzycy metalowi|Bayley Blaze]]
[[Kategoria:Iron Maiden]]
[[kategoria:angielscy muzycy]]

Aktualna wersja na dzień 11:49, 26 gru 2020

Blaze przeżywa muzyczną ekstazę

Blaze Bayley (ur. 19 maja 1963 r.) – brytyjski wokalista heavymetalowy. W latach 1994-99 zasilał szeregi Iron Maiden. Jest uważany za najbardziej mhrocznego członka zespołu w całej jego historii.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Naprawdę nazywa się Bayley Cook, jednak przeżywając w młodości frustracje związane ze swoim imieniem, które wszyscy brali za nazwisko, postanowił niezwłocznie wymyślić sobie jakiś pseudonim. Słowo „blaze” znaczy po angielsku pożar, błysk, płomień, Bayley uznał więc, ze idealnie do niego pasuje, a w dodatku mrocznie brzmi.

Jego kariera rozpoczęła się w mało znanej kapeli Wolfsbane, składającej się z paru młodych i gniewnych, których głównym celem było wykoszenie konkurencji. W 1994 roku zajął miejsce Bruce'a Dickinsona w Iron Maiden, po tym, jak ten obraził się i opuścił zespół. Fani Żelaznej Dziewicy byli zdruzgotani nowym frontmanem. Nie spodobał im się przede wszystkim jego niski, ponury głos oraz niewielkie doświadczenie sceniczne w porównaniu z ubóstwianym Bruce'em.

Pomimo ostrej krytyki Blaze radził sobie w Maiden całkiem nieźle. Dopiero kiedy podczas jednej z tras koncertowych zaczął mu szwankować głos, Steve Harris uznał, że jego czas w zespole dobiegł końca i trzeba poszukać kogoś bardziej wytrzymałego. Zresztą nie trzeba było szukać daleko – Bruce uznał, że nie ma jak stare dobre Maiden i w ten sposób rozpoczął się jeden z najbardziej owocnych okresów w karierze grupy.

Mogłoby się wydawać, że Blaze został na lodzie. Jednak nie poddał się i wkrótce założył własny zespół, który, pomimo zmiany składu średnio raz na rok, istnieje do dziś.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]