Steve Harris

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Steve naBlad.pnga na basie

Steve od początku wyglądał jak typowy basista: włosy dłuższe niż talent

Cliff Burton o Steve'ie

I'm fu***ng awesome! I can play bass guitar as good as... nevermind

Steve Harris o sobie

Steve 'Arry Harris (ur. 12 marca 1956 w Londynie) – basista i lider Iron Maiden. Jedyny biały, który wymiata na basie. W wolnych chwilach wywołuje skandale bądź spotyka się z Davem Murray'em.

Biografia[edytuj]

Jego życie od samego początku było skazane na porażkę, chciał zostać najpierw piłkarzem, potem pałkarzem, ale jego brak talentu pozwalał tylko na zostanie basistą. Do tego białym. Już jako dziecko był buntownikiem kibicując innej drużynie piłkarskiej niż jego ojciec i dziadek. Zanim nie założył Iron Maiden grał w dwóch zespołach, z każdego odszedł, ponieważ nawet gitarzyści grali lepiej na basie od niego. W Iron Maiden zajmuje się głównie tworzeniem muzyki i tekstów, co zresztą wychodzi mu nie najgorzej, potrafi nawet pisać nuty. Czasami pozwalają mu śpiewać, szczególnie pod koniec, kiedy trzeba obudzić perkusistę. W jego życiu nie wydarzyło się nic szczególnego, jeśli nie liczyć tego, że kiedyś wkręcił sobie włosy w suszarkę.

Stevie popełnił też życiowy błąd i w 2012 wydał solowy album o patriotycznej nazwie British Lion. Już na dzień przed premierą internetowi krytycy muzyczni orzekli, że album ssie. W dniu premiery okazało się, że... mieli rację. Na albumie można znaleźć wszystkie największe wady najnowszych produkcji Iron Maiden rozbuchane do granic możliwości. Na dodatek nie ma wokalu jest żałosna imitacja wokalu przywodząca na myśl Michaela Kiskego duszącego się kłaczkiem i niemal całkowicie wyciszona gitara. Niewątpliwie jednak album został ciepło przyjęty w środowisku basowych onanistów, gdyż wszystkie (no, prawie wszystkie) solówki grane tam są na gitarze basowej.

Życie osobiste[edytuj]

Rozwodnik, zrobił sobie czwórkę bachorów, z czego jedna została wokalistką, jednak wszyscy wiedzą, że jest z związku z Davem Murray'em.

Osobowość[edytuj]

Wieczny buntownik, lata po scenie jak oszalały, stara się zwrócić na siebie uwagę publiczności, ale oni i tak wolą boskiego żigolo.

Ciekawostki[edytuj]

  • Jest jedynym białym, który jako-tako potrafi grać na basie;
  • Włosy obcina kosiarką;
  • Często zdarza mu się zgubić gitarę, wtedy wycina sobie z tektury nową;
  • Jako jedyny z IM gra w nim nieprzerwanie od samego początku, co jest nie lada wyczynem.