Wesoła (Warszawa): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (przydałaby się grafa)
Linia 9: Linia 9:


== Komunikacja ==
== Komunikacja ==
Do Wesołej można dostać się [[Szybka kolej miejska|warszawskim S-Bahnem]]. Poza tym jeżdżą tu autobusy. Do Starej Miłosnej poruszają się w kolumnach po trzy wozy, dzięki tej wybitnej strategii pojawiają się one na przystanku co minutę albo nawet co parę sekund. Pewną niedoskonałością tego systemu są dość długie przerwy pomiędzy pojawieniem się następnej kolumny. Należy jednak pamiętać, że dzięki temu rozwiązaniu, co jakiś czas, przez 3 minuty autobusy jeżdżą tu częściej niż metro. Jest to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie bez problemu można się spóźnić minutę bądź dwie na autobus i bez problemu pojechać.
Do Wesołej można dostać się [[Szybka kolej miejska|warszawskim S-Bahnem]]. Poza tym jeżdżą tu autobusy. Do Starej Miłosnej poruszają się w kolumnach po trzy wozy, dzięki tej wybitnej strategii pojawiają się one na przystanku co minutę albo nawet co parę sekund. Pewną niedoskonałością tego systemu są dość długie przerwy pomiędzy pojawieniem się następnej kolumny. Należy jednak pamiętać, że dzięki temu rozwiązaniu, co jakiś czas, przez 3 minuty autobusy jeżdżą tu częściej niż metro. Jest to jedno z wielu miejsc w Warszawie, gdzie bez problemu można się spóźnić minutę bądź dwie na autobus i bez problemu pojechać.


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==

Wersja z 23:41, 2 lip 2009

Wesoła – najmłodsza dzielnica Warszawy. Jej powierzchnie w olbrzymiej większości stanowią niezbadane lasy i wydmy. Według doniesień badaczy i podróżników znajdują się tu również osady ludzkie.

Historia

W 1968 plemiona z podwarszawskich borów zjednoczyły się oraz przyjęły chrzest, dając początek miastu Wesoła. Tutejsza cywilizacja stała na wysokim poziomie. Tubylcy opracowali własną technologię budowy dróg, dalece wyprzedzając pod tym względem zachodnich sąsiadów. Technologia oparta na systemie płyt betonowych zmuszała kierowców do ograniczenia prędkości na długo przed upowszechnieniem się w Polsce fotoradarów. W czasie roztopów oraz deszczów drogi zamieniały się w urokliwe jeziora. Z tego powodu część Wesołej, Starą Miłosnę, nazywano z dumą Wenecją wschodu.

W latach 80. i 90. w ramach powrotu do natury zaczęli się tu sprowadzać Warszawiacy. Wybudowano wtedy większość dzisiejszej Wesołej.

W 2002 roku tonący w błocie i nie zawsze mieszczący się w autobusie mieszkańcy Wesołej zrezygnowali z niepodległości i przyłączyli się do Warszawy. Od tego czasu zaczęły pojawiać się tu rzeczy dotąd niespotykane (asfalt, kostka Bauma czy autobusy do centrum).

Komunikacja

Do Wesołej można dostać się warszawskim S-Bahnem. Poza tym jeżdżą tu autobusy. Do Starej Miłosnej poruszają się w kolumnach po trzy wozy, dzięki tej wybitnej strategii pojawiają się one na przystanku co minutę albo nawet co parę sekund. Pewną niedoskonałością tego systemu są dość długie przerwy pomiędzy pojawieniem się następnej kolumny. Należy jednak pamiętać, że dzięki temu rozwiązaniu, co jakiś czas, przez 3 minuty autobusy jeżdżą tu częściej niż metro. Jest to jedno z wielu miejsc w Warszawie, gdzie bez problemu można się spóźnić minutę bądź dwie na autobus i bez problemu pojechać.

Ciekawostki

  • Geometryczne centrum Wesołej wypada dokładnie w środku lasu
  • Łatwiej i szybciej dotrzesz autobusem do Centrum niż z Miłosnej do Zielonej (osiedla Wesołej oddzielone od siebie lasem).

Szablon:Stubek

Szablon:Dzielnice Warszawy