Groupies: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (+grafika, -stub)
 
(Nie pokazano 50 wersji utworzonych przez 38 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Gomułka 1966.jpg|thumb|250px|[[Władysław Gomułka|Towarzysz Wiesław]] też miał pokaźne grono groupies]]
{{popr}}
'''Groupies''' – fanki [[zespół muzyczny|zespołu]] lub wykonawcy muzycznego, a w praktyce także [[aktor]]a lub [[kabaret]]u. Charakteryzują się fascynacją i skłonnością do ślinienia się na widok idoli: słuchają muzyki tylko ze względu na muzyków, oglądają filmy tylko ze względu na aktorów i tak dalej. Młodsze uzewnętrzniają swoje zainteresowanie głównie na [[blog]]ach. Plakaty ulubionego wykonawcy/zespołu/aktora wieszają w swoich pokojach na całej powierzchni ścian, podłogi, sufitu i okien. Popularne stało się także wieszanie wielu warstw, co, według ich wierzeń, zwiększa doznania w trakcie podniecania się nimi. Większość prawnie podpada pod nadzór [[kurator]]a we wszystkich krajach Europy z wyjątkiem tego, gdzie akurat gra ich idol. W [[Stany Zjednoczone Ameryki|Ameryce]], podobno problem groupies nie istnieje, prawdopodobnie ma to związek ze średnią wagą kobiet, ale mogą to być przecież tylko podłe insynuacje.
'''Fanka-kochanka''' (f-k, fak) - forma fana zespołu lub wykonawcy, najczęściej płci żeńskiej. Charakteruzuje się fascynacją i skłonnością do ślinienia na widok wokalisty tudzież innego członka zespołu.


== Ideologia ==
----
Ruch groupie, podobnie jak każdy niezorganizowany i nieplanowany ruch masowy na świecie, wytworzył specyficzną ideologię. Wszystkie religie świata z wyjątkiem [[monofizytyzm]]u (nie, nie wiemy czemu) uznały, że jest to raczej płytka i nie warta wspominania ideologia, ale… Podstawową zasadą w życiu groupie jest znane motto ''Ruch to zdrowie''. Niestety, niezbyt wysoki poziom inteligencji uniemożliwia większości z tych jakże uroczych dziewcząt poprawną odmianę, toteż groupies błędnie interpretują wydźwięk tego przysłowia, rozumiejąc ruch jako [[seks|ruch posuwisty]].


== Taktyka działania ==
Istnieją dwa rodzaje fanki-kochanki:
Taktyki działania są różne w zależności od rodzaju ''ofiary''.
Jeśli chodzi o [[muzyk]]ów, to najpopularniejsza jest metoda ''Pokaż [[Piersi|cycki]]'' polegająca na pokazywaniu nagich piersi na koncertach. Nie sprawdza się ona jednak w przypadku groupies nie posiadających piersi – tym pozostaje już tylko lecieć na aktorów. Z powodu braku ''atutów'', groupies lecące na aktorów muszą się wykazać większą finezją w swoim działaniu. Dlatego solidnie przygotowują swój atak zbierając wcześniej jak najwięcej informacji o ofierze (grzebanie w śmieciach, podsłuchy na telefonie, prywatni [[detektyw]]i). Samo natarcie może nastąpić o każdej porze dnia i nocy. Groupies aktorskie są bardzo wytrwale – potrafią na przykład całymi dobami czekać na swoje ofiary w uczęszczanych przez nie miejscach (toaleta w [[teatr]]ze, teatralna kawiarenka).


[[Kategoria:Kobieta]]
- f-k właściwa: Słucha muzyki tylko ze względu na muzyka, którego uważa za atrakcyjnego. Często spotykanym znakiem rozpoznawczym tego typu faka jest pisanie Ff TaKi SpOsOoB;
- f-k częściowa: Nie ukrywa zainteresowania w sensie fizycznym danym muzykiem, ale jest jednocześnie fanką muzyki danego wykonawcy.


[[en:Groupie]]
Oba rodzaje f-k są tępione.

----

Powstają różne nieoficjalne organizacje zajmujące się tępieniem f-k. Idelanym przykładem będzie tu L.O.A.A., czyli Liga Obrony Adrienne Armstrong - żony Billie'go Joe Armstronga z Green Day. W przypadku tego wykonawcy f-k są już na wymarciu, ale przy życiu wciąż pozostaje ostania f-k Billie'go Joe - Castaway. Jest ona jednak przykładem f-k częściowej.

W ostatnich czasach najczęściej spotykanymi f-k są faki Billa i Toma Kaulitzów z zespołu Tokio Hotel.

Aktualna wersja na dzień 10:35, 3 lut 2020

Towarzysz Wiesław też miał pokaźne grono groupies

Groupies – fanki zespołu lub wykonawcy muzycznego, a w praktyce także aktora lub kabaretu. Charakteryzują się fascynacją i skłonnością do ślinienia się na widok idoli: słuchają muzyki tylko ze względu na muzyków, oglądają filmy tylko ze względu na aktorów i tak dalej. Młodsze uzewnętrzniają swoje zainteresowanie głównie na blogach. Plakaty ulubionego wykonawcy/zespołu/aktora wieszają w swoich pokojach na całej powierzchni ścian, podłogi, sufitu i okien. Popularne stało się także wieszanie wielu warstw, co, według ich wierzeń, zwiększa doznania w trakcie podniecania się nimi. Większość prawnie podpada pod nadzór kuratora we wszystkich krajach Europy z wyjątkiem tego, gdzie akurat gra ich idol. W Ameryce, podobno problem groupies nie istnieje, prawdopodobnie ma to związek ze średnią wagą kobiet, ale mogą to być przecież tylko podłe insynuacje.

Ideologia[edytuj • edytuj kod]

Ruch groupie, podobnie jak każdy niezorganizowany i nieplanowany ruch masowy na świecie, wytworzył specyficzną ideologię. Wszystkie religie świata z wyjątkiem monofizytyzmu (nie, nie wiemy czemu) uznały, że jest to raczej płytka i nie warta wspominania ideologia, ale… Podstawową zasadą w życiu groupie jest znane motto Ruch to zdrowie. Niestety, niezbyt wysoki poziom inteligencji uniemożliwia większości z tych jakże uroczych dziewcząt poprawną odmianę, toteż groupies błędnie interpretują wydźwięk tego przysłowia, rozumiejąc ruch jako ruch posuwisty.

Taktyka działania[edytuj • edytuj kod]

Taktyki działania są różne w zależności od rodzaju ofiary. Jeśli chodzi o muzyków, to najpopularniejsza jest metoda Pokaż cycki polegająca na pokazywaniu nagich piersi na koncertach. Nie sprawdza się ona jednak w przypadku groupies nie posiadających piersi – tym pozostaje już tylko lecieć na aktorów. Z powodu braku atutów, groupies lecące na aktorów muszą się wykazać większą finezją w swoim działaniu. Dlatego solidnie przygotowują swój atak zbierając wcześniej jak najwięcej informacji o ofierze (grzebanie w śmieciach, podsłuchy na telefonie, prywatni detektywi). Samo natarcie może nastąpić o każdej porze dnia i nocy. Groupies aktorskie są bardzo wytrwale – potrafią na przykład całymi dobami czekać na swoje ofiary w uczęszczanych przez nie miejscach (toaleta w teatrze, teatralna kawiarenka).