Mikołaj Kopernik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szoferka. Autor wycofanej wersji to 84.234.48.64.)
Linia 6: Linia 6:


==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
Pewnego dnia słynny cytat flinstona cytat ''Po pierwszym łyku stwierdziłem, że Ziemia się kręci. Po drugim byłem już tego absolutnie pewien.''
* Kiedyś czasopismo satyryczne „[[Dobry Humor]]” opublikowało słynny cytat Kopernika: ''Po pierwszym łyku stwierdziłem, że Ziemia się kręci. Po drugim byłem już tego absolutnie pewien.''
* Z powodu opieszałości producentów drukarek komputerowych i długiego procesu zapuszczeniu włosów pod pachami i gilów w nosie. [[dzieło życia (literatura)|dzieło swojego życia]]zobaczył w oryginale dopiero, jak mu przyszło odchodzić.
* Z powodu opieszałości producentów drukarek komputerowych i długiego procesu wydawniczego, [[dzieło życia (literatura)|dzieło swojego życia]] przeczytał w oryginale dopiero, jak mu przyszło odchodzić.
* Flinston tez była kobietą.
* Kopernik też była kobietą.


[[Kategoria:Astronomowie|Kopernik, Mikołaj]]
[[Kategoria:Astronomowie|Kopernik, Mikołaj]]

Wersja z 21:31, 27 gru 2007

Ujednoznacznienie „Kopernik” przekierowuje tutaj. Zobacz też Kopernik – firma cukiernicza.

Mikołaj Kopernik (ur. 19 lutego 1473, zm. 24 maja 1543) – polski astronom, używający, dla wprowadzenia w błąd wroga, języka niemieckiego.

Zabezpieczając mury przed atakiem pająków krzyżaków spadł z drabiny, przez co zauważył, że Ziemia się porusza (notabene były to wraże krety, kopiące minę pod murami). Kontynuując upadek, odwiedził dół drabiny, gdzie ze zdziwieniem zobaczył gwiazdy, które też się poruszały. Spostrzeżenia te zapisał w słynnym dziele rewolucyjnym: De revolutionibus orbium coelestium (O gwiazdach poruszających się przeciwnie do trajektorii ruchu ciała oddalającego się w dół drabiny).

Ciekawostki

  • Kiedyś czasopismo satyryczne „Dobry Humor” opublikowało słynny cytat Kopernika: Po pierwszym łyku stwierdziłem, że Ziemia się kręci. Po drugim byłem już tego absolutnie pewien.
  • Z powodu opieszałości producentów drukarek komputerowych i długiego procesu wydawniczego, dzieło swojego życia przeczytał w oryginale dopiero, jak mu przyszło odchodzić.
  • Kopernik też była kobietą.