FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

Radomsko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Największy budynek Radomska - ZUS

Radomsko – miasto i gmina w województwie łódzkim, ośrodek przejściowy dla polskich uchodźców do Anglii i innych miast oraz miejscowości europejskich. Nędzna podróba Radomia. Największe zadupie w województwie. Odlicza wstecznie od 50 tys. mieszkańców.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Historia Radomska jest prawdopodobnie niezmiernie bogata, ale ginie w pomroce dziejów. Ten sam los spotka również przyszłość, a to za sprawą wyborów samorządowych, w których wygrała przewodnicząca lokalnego kółka różańcowego. Posiadająca wszechstronne doświadczenie zdobyte w szkolnej świetlicy (tzw. pani świetliczanka). W końcu nie od razu Rzym zbudowano i od czegoś trzeba było zacząć,

Radomsko miało przyjemność dwukrotnie gościć najemnych żołnierzy hetmana Lisowskiego, którzy z radości służby Królestwu Polskiemu dwa razy podpalali miasto. W czasie II wojny światowej radomszczański rynek jako strategiczny cel został zbombardowany przez niemieckich lotników.

Wielkie zakłady przemysłowe zakładane w Radomsku przez zagranicznych przemysłowców w XIX i XX wieku i funkcjonujące całkiem nieźle za czasów PRL (fabryka mebli giętych, fabryka metalurgiczna) stosunkowo niedawno, już w XXI wieku Polacy postanowili zmniejszyć (po co takie duże?)dzięki temu są to dziś upadające i nic nie liczące się firmy.

Infrastruktura[edytuj • edytuj kod]

W Radomsku w roku 2006 wybudowano część obwodnicy, ale wszystko wskazuje na to, że wrony będą wykorzystywać ją jako pas startowy. Do tej pory ptaki te lądowały tu pionowo, tak samo też startowały.

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości z części Radomska zostanie utworzony skansen, pozostałe tereny zostaną przykryte moherem dla potomnych.

Miejscowe obyczaje[edytuj • edytuj kod]

Symbolem miasta w początku lat 90-tych XX stulecia był zachodni złom, dumnie określany mianem samochodu, stojący na każdym niemal radomszczańskim podwórku. Z przypiętą kartką dumnie głoszącą: Sprzedam – nie bity, z małym przebiegiem. Co w rzeczywistości oznacza: Tylko zespawany z dwóch, licznik cofnął Niemiec i ja też.

W Radomsku modne jest jest uprawianie buraczyzny niezależnie od miejsca przebywania. Najbardziej trendy jest buraczyzna mobilna, w samochodach, z telefonem komórkowym i przechodnią (bądź przechodzoną na jedno wychodzi) blondynką na siedzeniu pasażera.

Mieszkańcy Radomska są znani z tego, iż chodzą na libacje jeść kanapki z szynką.

Era Park Handlowy[edytuj • edytuj kod]

W Radomsku w roku 2014 powstał „Era Park Handlowy”, który miał być wielkim centrum handlowym, a wyszło jak zawsze. Lokalna gazeta przeprowadziła badania, i okazało się że jest największym ośrodkiem dla bezdomnych w powiecie. Posiada również ekskluzywny bar " Za trafo stacją". W obecnym czasie dostanie się do któregoś ze sklepów jest niemożliwe, gdyż każdy z mieszkańców jest ciekawy co za nowy szajs otworzyli i chce się w nim pokazać. Załamane są hipsterki, które aby posiedzieć sobie w parku muszą przynosić własne ławki, lecz nie zniechęca ich to do przyjścia tam, żeby się pokazać. W parku znajduje się któryś z kolei Rossman (a KFC nadal nie ma – WTF?) i rondo wielkości hula-hopa, które służy do spalania paliwa. Jedną z największych atrakcji Era Parku jest punkt samodzielnej naprawy pojazdów napędzanych siłą bicepsa czyt. rowery gdzie można napompowac sobie koło lub zaje*ać sie w łeb o malutki daszek. Jeżeli ktoś skusi się, aby przyjechać na zakupy do spożywczaka to musi zaparkować przy Sierakowskiego, gdyż na parkingu stoją same dresowozy z napisem M-Power i silnikiem słabszym od kosiarki zasilanym magicznym podtlenkiem lpg (+50 do v-maxu i +20 do lansu na dzielni).

Galeria E[edytuj • edytuj kod]

Podobnie jak Era Park Handlowy, miała być normalną galerią. Tak naprawdę jest to kompleks blaszanych baraków połączonych ze sobą, w którym znajduje się Intermarché, Bricomarché, kompleks sklepów LPP oraz CCC i Neonet. Istnieje jednak szansa, że powstanie tam również McDonald's, jednak tamtejszy sołtys stawia warunki.

Szpital Powiatowy[edytuj • edytuj kod]

Jeden z najbardziej nowoczesnych budynków na terenie Radomska. Mimo ogromnej dziury finansowej (na kilka milionów) trzyma się całkiem nieźle.

Skate Park[edytuj • edytuj kod]

Kultowe miejsce spotkań wszystkich „słitowych”, „słitaśnych”, „toffanych” laleczek i lalków którzy nie mają co zrobić z własnym żywotem robią sobie zdjęcia, bądź plotkują na tematy nie znane nam bądź też niszczą mienie publiczne podpisując się różnymi kolorami markerów z milo za 3 złote na charakterystycznych dla skejtparku „rampach”, nie wiedząc że napisy te będą żyły nie więcej niż tydzień. Czasem używają do tego celu korektorów.

W maju 2018 roku została podjęta decyzja o ogrodzeniu skateparku, w celu zmniejszenia atrakcyjności tego miejsca dla młodzieży i zbudowania świadomości bycia zamkniętymi w klatce. Przygotowany został projekt, który zakłada, że gdy średnia wieku korzystających ze skateparku zmniejszy się do 4 lat, zostanie on przebudowany na plac zabaw. Istnieje też możliwość likwidacji asfaltu i przygotowania terenu pod dzierżawę na zagrodę dla owiec, z racji isteniejącego już ogrodzenia. Skatepark jest doskonałym przykładem na to, że w Radomsku można zepsuć nawet to co jest złe.

Szkoły średnie[edytuj • edytuj kod]

W Radomsku znajduje się wiele wybitnych przybytków, w których można pobierać nauki, najbardziej polecany przez społeczność jest ten w Kleszczowie.

Licea[edytuj • edytuj kod]

W Radomsku od zarania dziejów toczy się zawzięty spór między I a II Liceum Ogólno(nie)kształcącym. Wojna opiera się na wzajemnym sraniu na siebie. Jedyną prawdziwą różnicą między tymi liceami jest sposób rozporządzania szatnią, jednak w obu systemy są całkowicie do niczego, podobnie zresztą jak III LO.

Szkoły zawodowe[edytuj • edytuj kod]

Kiedyś szkoła dla ludzi z perspektywami, aktualnie odwrotnie – drzewniak. Można się tam udać na niezwykle ambitne kierunki, takie jak kilkuletni melanż. Kolejną podobną drzewniakowi szkołą jest mechanik – pełen samców kipiących testosteronem, którzy chcą w maszyny, bo maszyny są c00l.

Technika[edytuj • edytuj kod]

Znajdują się tutaj dwa technika. Pierwsze z nich – Elektryk – przyjmuje niezliczoną ilość samców, którzy uważają, że umiejętności grania w gry równają się umiejętnościom programowania, projektowania grafik (laurek w paincie), logicznego myślenia. Krążą pogłoski, że w szkole widziano kiedyś dziewczynę. Drugim technikum jest Ekonomik, oddalany od Elektryka o jakieś pięć opli. Jak sugeruje nazwa, nauka jest szybka, ekonomiczna i bezwartościowa.

Sport[edytuj • edytuj kod]

Radomsko znane jest z klubu sportowego RKS, a właściwie drużyny piłkarskiej, która grała w I lidze i święciła triumfy w końcu zeszłego stulecia.

Sportem ekstremalnym jest tu zdroworozsądkowe myślenie. Dla doświadczających go po raz pierwszy wskazówka – objawia się ono swędzeniem w okolicach ciemieniowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]