Piotrków Trybunalski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
GTA PTB – z Krzysztofem w roli głównej

Piotrków Trybunalski – miasto położone pomiędzy miastem kiboli – Łodzią, miastem-kopalnią – Bełchatowem, miastem bezrobotnych – Tomaszowem Mazowieckim i miastem rolników – Radomskiem. Obecnie rządzi nim prawicowo-katolicki prezydent Chojniak, który wygrał wybory w 2006 roku liczbą 500 głosów. Jest to ostrzeżenie dla tych, co nie chodzą na wybory.

Herb miasta[edytuj • edytuj kod]

POL Piotrków Trybunalski COA 1.svg

Herb Piotrkowa Trybunalskiego przedstawia orła z godła Polski, gdy ten był jeszcze młodym i ślepym orlikiem. Polowali na niego bezrobotni z Tomaszowa Mazowieckiego. Później w nagrodę jego bohaterskich czynów i cierpień w walce z tomaszowianinami umieszczono go na godle RP.

Ważne lokalizacje Mariuszowa Trynkowskiego[edytuj • edytuj kod]

Miasto słynie z galerii Focus Mall (czyt. fokus mol), którą cyklicznie odwiedzają wycieczki rolników i bezrobotnych z podpiotrkowskich wsi. Poznać ich można po tym, że wysiadają z czarnych wołg z rejestracją EPI (stąd określenie EPI-centrum). Miasto słynie także z muzeum w cygańskiej dzielnicy, w którym raz na 100 lat jest coś tak bardzo ciekawego, że pielgrzymkami przychodzą tam wycieczki szkolne.

Dzielnice i przedmieścia[edytuj • edytuj kod]

 • Wronia – dzielnica mlekiem i miodem cieknąca. Na ulicy tej znajduje się budynek, w którym średnio co dwa lata podkładana jest „bomba”. Dzieci i dorośli w tej dzielnicy są śladowo upośledzeni, gdyż wolne chwile spędzają na ławce pod blokiem lub organizują pikniki rodzinne w pobliskim więzieniu.
 • Pioma – dzielnica dobrych ziomków, skazanych na życie wśród ukraińskich uchodźców. Dorośli niemogący wytrzymać ze swoimi pociechami w każdy siódmy dzień tygodnia, zwany także niedzielą, zamiast do kościoła idą około godziny 10:00 na targ do ruskich. Organizowane są tam też masowe pielgrzymki do świątyni Auchan. Mottem tutejszych jest hasło Żarciki są.
 • Wierzeje (WRZ) lub tzw. Mały Brooklyn – dzielnica z największym wskaźnikiem przestępczości w Piotrkowie Trybunalskim. Dzielnica zamieszkiwana w pewnej części przez cwaniaków chodzących w trzydziestoosobowych grupkach, przez alkoholików, którzy są jednymi z najporządniejszych mieszkańców osiedla i młodzież w przedziale wiekowym 14–16, próbującą swoich sił z alkoholem i dragami. Na osiedlu tym znajduje się boisko do piłki nożnej, które wybudowało PZU z naszych pieniędzy, żeby niedowartościowane dzieci przychodziły kopać w piłkę, znajduje się także boisko do koszykówki, które wybudował ksiądz z pieniędzy mszalnych i ofiarodawców, tam wieczorem zaczyna się życie towarzyskie nastolatków. Jednym z nich jest znany tamtejszej policji złodziej znaków drogowych, wyglądem przypominającym połączenie cygana i dresa.
 • Twardosławicka – największe zadupie wśród największych zadupi. Mieszkańcy tamtych terenów wciąż domagają się chodnika, oświetlenia i dostępu do wody pitnej.
 • Sulejowska – dystrykt przez który należy przedostać się aby znaleźć się na Wierzejeach. Mimo wszystko jest to niebezpieczny teren na którym rozgrywają się wojny gangów. Dwa największe z nich to ŁKS oraz RTS. Owe zgrupowania przestępcze systematycznie tagują mury swoimi graffiti (ŁKS4Life itp.) oraz organizują negocjacje bejsbolowe na podwórkach swoich kamienic. Nazwa dystryktu nie wzięła się znikąd. Miasto nieopodal o wdzięcznej nazwie Sulejów, mekka kierowców z blachami EPI (EPIcentrum), cechuje się podobną patologią, z tym że pokrywa ona miejscowość w całości.
 • Starówka – Kiedyś najbardziej niebezpieczna część miasta (wszędzie było pełno krwi), dzisiaj jest odnowionym i kwitnącym życiem centrum z masą restauracji przy rynku. Znajduje się tam także najlepsze liceum w mieście – Chrobry i jeśli się do niego nie pójdzie to jest się nikim. Wciąż mieszka tam sporo cyganów i dresów, ale status dzielnicy rośnie.

Znane osobistości[edytuj • edytuj kod]

Rozrywka[edytuj • edytuj kod]

 • Mango – klub znajdujący się w tak zwanym „kwadracie” na ulicy Belzackiej. 78% tamtejszej społeczności nie jest nawet pełnoletnia, natomiast resztę stanowi patologia i imigranci z Sulejowa. Jak na GTA przystało, w klubie usłyszymy trzy zapętlające się utwory.
 • Gimnazjum nr 5 – wielu nastolatków spędziło tam chwile, które zdefiniowały ich życia. Właśnie tutaj nauczysz się vapować i ubierać jak pedał. Większość uczniów szkoły uczęszcza na msze w Mango. Po zmianach systemu edukacji, wiele z tego miejsca nie pozostało.
 • Skatepark – znajduje się nieopodal SP 12. Możesz tu poznać wielu porządnych skejterów i meneli. Po niedawno przeprowadzonym remoncie, miejsce to tętni życiem.
 • Fokus Mol – wielkie centrum handlowe. Spotkasz tu masę ludzi i wydasz masę pieniędzy, głównie w KFC. Jest tu też garaż piętrowy, gdzie młodzież pali marihuaen.
 • Drewniak – spory plac zabaw znajdujący się nieopodal Fokus Mola. Miejsce spotkań gimnazjalistów z piątki i innych osobistości z zakresu marginesu społecznego. Przestał być już drewniany, a jest murowany.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]