Żal: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Sir Damiinho. Autor wycofanej wersji to 83.2.105.90.)
Linia 7: Linia 7:
* '''Duży żal''' – trudny do zniesienia. Nie warty opisu (na [[Gadu-Gadu|GG]]).
* '''Duży żal''' – trudny do zniesienia. Nie warty opisu (na [[Gadu-Gadu|GG]]).
* '''Bardzo duży żal''' – największy z możliwych żalów. Najbardziej żalowy z żalowych. Najrzadszy i najżalszy.
* '''Bardzo duży żal''' – największy z możliwych żalów. Najbardziej żalowy z żalowych. Najrzadszy i najżalszy.
* '''Gigażal''' – pojawia się statystycznie u 80% Polaków przeważnie w każdą [[środa|środę]], [[czwartek]] i sobotę mniej więcej po godzinie 22, kiedy to prezenter Totalizatora Sportowego przedstawia 6 wylosowanych liczb z Dużego Lotka. Następuje zjawisko kumulacji żalu po uświadomieniu sobie, iż po raz kolejny nie zostałem milionerem. Najczęściej w czasie tego żalu z ust pokrzywdzonych wychodzą słowa delikatnie wulgarne oraz obietnica, iż ostatni raz posłało się totka, niespełniona obietnica, należy dodać.
* '''Gigażal''' – pojawia się statystycznie u 80% Polaków przeważnie w każdą [[środa|środę]], [[czwartek]] i sobotę mniej więcej po godzinie 22, kiedy to prezenter Totalizatora Sportowego przedstawia 6 wylosowanych liczb z Dużego Lotka. Następuje zjawisko kumulacji żalu po uświadomieniu sobie, iż po raz kolejny nie zostałem milionerem. Najczęściej w czasie tego żalu z ust pokrzywdzonych wychodzą słowa delikatnie wulgarne oraz obietnica, iż ostatni raz posłało się totka, niespełniona obietnica, należy dodać. Najczęściej Gigażal pojawia się, gdy widzisz morde PSA, który krzyczy do Ciebie żałosne teksty.


== Żal.pl ==
== Żal.pl ==

Wersja z 21:06, 24 paź 2008

Żal – uczucie ogromnego smutku powodowane jakimś niefajnym dla żalącego wydarzeniem. Ponadto, żal może być skutkiem słuchania niektórych gatunków muzyki oraz oglądania wystąpień polityków.

Skala żalowości

  • Mały żalik – mały, praktycznie nieodczuwalny żal. Występuje często gdy dostaniemy z bejsbola.
  • Średni żal – uczucie występujące przy nieudanej transmisji danych przez interfejs.
  • Optymalny żal – najczęściej występujący żal. Spotykany na codzień – w szkole i pracy.
  • Duży żal – trudny do zniesienia. Nie warty opisu (na GG).
  • Bardzo duży żal – największy z możliwych żalów. Najbardziej żalowy z żalowych. Najrzadszy i najżalszy.
  • Gigażal – pojawia się statystycznie u 80% Polaków przeważnie w każdą środę, czwartek i sobotę mniej więcej po godzinie 22, kiedy to prezenter Totalizatora Sportowego przedstawia 6 wylosowanych liczb z Dużego Lotka. Następuje zjawisko kumulacji żalu po uświadomieniu sobie, iż po raz kolejny nie zostałem milionerem. Najczęściej w czasie tego żalu z ust pokrzywdzonych wychodzą słowa delikatnie wulgarne oraz obietnica, iż ostatni raz posłało się totka, niespełniona obietnica, należy dodać. Najczęściej Gigażal pojawia się, gdy widzisz morde PSA, który krzyczy do Ciebie żałosne teksty.

Żal.pl

Bardzo często spotykany (zwykle w Internecie) żal, określa się nim rzeczy żalowe, ale tylko do pewnego stopnia, np. kiepski film czy słabą ocenę na kartkówce. Wpisał się do mowy internetowej na stałe i stopniowo przemienił w:

  • Żal.com – międzynarodowy żal, dotyczy spraw najbardziej żalowych, o których słyszy się na całym świecie, takie jak film Eragon.
  • Żal.eu – dotyczy rzeczy ważniejszych, również żalowych, jak żalowa zabawa dzieci na przerwie w szkole.
  • Żal.gov – często po „Panoramie” w TVP2.
  • Żal do włosów – myjesz nim włosy, gdy czujesz co najmniej średni żal.
  • Żal nad Wisłą – żal bardzo niespodziewany, często niekorzystny dla wypowiadającego. Występuje gdy np. kolega wygra w totka.

rzal

Ostatnio coraz popularniejszy, używany przez osoby o wysokiej inteligencji i tzw. alternatywne. Celowo pisany z błędem ortograficznym (i koniecznie z małej litery!), żeby w razie zwrócenia uwagi na tenże błąd alternatywny rzalujący mógł odpowiedzieć: „umrzyj”. Siła rzalu jest przepotężna, większa niż wszystkie żale razem wzięte. A jeśli nie słyszałeś / aś o rzalu... to rzal.

== W praktyce .. „Żala” można używać na wszelkie sposoby. Jest to słowo które wyraża wiele emocji. Od smutku przez zakłopotanie i zażenowanie na zdziwieniu kończąc. Gdy np. twój kumpel kupi różowe spodnie, mówisz: „ale z ciebie żal”. To przykładowa rozmowa z użyciem żala:

Joł.
– Elo.
– Wiesz jakie beki były na imprezie wczoraj?
– Nie, co było?
– Poszedłem na imprezę do Krzyśka, on miał jakieś zioło. Najaraliśmy się jak świnie. No i w pewnej chwili robi mi się bardzo gorąco. To idę do Krzyśka i mówię: „Ej, co tu tak gorąco!? Otwórz okno!”. A on do mnie: „Spierdalaj!” To ja krzyczę: „Szybko, otwórzcie okno, bo się podusimy!” – no i w końcu jeden zdjął buta i rozbił okno. Ach, jakie świeże powietrze...
– Jaki żal.pl.
– Ale to nie było najżalowsze... Jak się rano obudziliśmy to okno całe, a but w meblościance.
– Jaki żal.net.

Ciekawostki

  • Bohater „Włatcy Móch”, Czesio próbuje śpiewać „gożkie rzale”, ale to jest nędzna podróba prawdziwych żali takich jak np. żal.net.

Szablon:Stubpsy