Punk rock: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Anulowano wersję użytkownika 83.30.196.117 za słabe)
Linia 10: Linia 10:


Nieliczne jednak oskarżenia krytykujące [[ideologia|ideologię]] tej muzyki nie mogą się równać z ciągłymi i wyjątkowo częstymi oskarżeniami o brak umiejętności muzycznych.
Nieliczne jednak oskarżenia krytykujące [[ideologia|ideologię]] tej muzyki nie mogą się równać z ciągłymi i wyjątkowo częstymi oskarżeniami o brak umiejętności muzycznych.

==Styl punk rockowy: dziewczyny==
U dziewczyn w wieku poniżej 14 lat najczęściej objawia się on noszeniem różowych spódniczek (niczym plastiki), noszenie czarnych pieszczoch i butów na wysokim obcasie, na których łamią sobie nieszczęsne swoje nóżki. Poza tym w fazie wstępnej zostawania punk rockówą dziewczynka zamawia przez internet z ogromnie punkowych stron pieszczochy, czarne paski, czarne spódniczki, różowe krawaty itd. Nie wie jeszcze, że punk rock to nie tylko "plastikowe" ubrania, ale również słuchanie odpowiedniej muzyki; to pojawia się, kiedy punk rockówa ma już bladą cerę (na miarę Królowej Śnieżki dwa miesiące po śmierci), czerwono umalowane usta, irokeza i krótką spódniczkę.
U dziewcząt w wieku 15-powyżej, punk rock to jedynie bunt. Stawiają włosy na irokeza, najczęściej kolorowego, stylizują się na Avril Lavigne (gwiazdkę punkówek) i uciekają z lekcji, udając że to "bunt", a naprawdę po to, aby pić tanie wino.
Jeżeli punkówa naprawdę interesuje się muzyką (2% wszystkich punków) łatwo ją rozpoznać, gdyż nie przesadza z wyżej wymienionymi punktami.

==Styl punk rockowy: chłopaki==
Czerń, czerń, czerń, słuchawki CZARNEGO ipoda w uszach, blada cera, CZARNE glany, koniecznie neonowy, najlepiej niebieski bądź zielony (albo nawet tęczowy) irokez na łbie, za duża koszulka, luźne dżinsy i tanie wino w łapie.
Tak jest z każdym punk rockowcem.

==Jak zostać?==
1) Kup stos krótkich spódniczek w sklepie typu Cropp Town.
2) Kup dwie pieszczochy, z ostrymi ćwiekami, najlepiej różowe albo czarne.
3) Zaplataj włosy w jak najsłodsze warkoczyki albo zafarbuj je na czerwono i postaw na irokeza.
4) Udawaj, że nie jesteś punk rockiem.
5) Słuchaj muzyki punk rockowej przez iPoda (koniecznie!)
6) Zrywaj się z lekcji jak najczęściej możesz i mów, że to z potrzeby buntu!
7) Udawaj dorosłą i kpij z innych, którzy nie mają takich punkowych włosów i ciuchów jak ty.


{{stubsek}}
{{stubsek}}

Wersja z 19:12, 30 gru 2009

A w kółeczku to symbol ściśle związany z muzyką punkową

Punk rock – komercyjna odmiana muzyki rockowej, powstała w latach 70. XX wieku w Anglii w celu późniejszego promowania przemysłu winiarskiego i browarniczego. Artyści punkowi, w imię zwiększenia dochodów, głosili dodatkowo anarchię jako jedyny ustrój, w którym zawsze ilość klientów sklepów monopolowych jest zwiększona, ponieważ nikt nie może zabronić kupowania alkoholu nieletnim.

Historia

W 1976 rząd angielski został odcięty od ropy w wyniku kryzysu naftowego i rychło spodziewał się wojny domowej. Impresario Malcolm McLaren wymyślił wówczas zespół Sex Pistols, aby ratować niezawisłość korony brytyjskiej. Chłopcy zdecydowali się jednak wypromować A w kółeczku i tym samym zostać skazanymi na banicje forever together.

Krytyka

Punk rock zawsze był krytykowany i wzbudzał kontrowersje. Zaczęło się od zespołu Sex Pistols, którego członkowie m.in. oskarżali królową o faszyzm, za co ścigano ich listem gończym pod zarzutem zdradzenia tajemnicy państwowej. W tym samym czasie inna legenda punku, The Ramones, sama musiała zmierzyć się z oskarżeniami o faszyzm za to, że stwierdzili, że blitzkrieg, taktyka Niemców z II wojny światowej jest popowa. W późniejszych czasach zespoły hardcore punkowe spotykały się z oskarżeniami o nekromancję (zespół The Exploited i album Punk's not dead), wyrzekanie się własnej skóry (NOFX i utwór Don`t call me white) a także o namawianie do upaleń (Bad Religion i utwór Los Angeles is burning)oraz szamanizm (Rise Against i utwór "Dancing for Rain").

Nieliczne jednak oskarżenia krytykujące ideologię tej muzyki nie mogą się równać z ciągłymi i wyjątkowo częstymi oskarżeniami o brak umiejętności muzycznych.

Szablon:Stubsek

Zobacz też

Szablon:Stubmuz

Szablon:Ok