Władza
Władza – to, co posiadają ludzie, którzy rulez (ang. rządzą). Władza pozwala im robić wszystko, czego tylko zapragną – np. rozpiep... swój kraj, zawiązywać bezsensowne koalicje, wysyłać żołnierzy tam, gdzie będą mieli daleko do sklepu i wyrażać swoje poglądy bez jakichkolwiek konsekwencji (i podstaw).
Władza w różnych ustrojach
Demokracja
W demokracji, co w grece znaczy władza ludu, rulez ludzie. Są dwa rodzaje demokracji:
- demokracja bezpośrednia — wymyślona przez Ateńczyków, polega na tym, że decyzje w państwie podejmuje tłum na placu, który siłą jest zbierany przez armię.
- demokracja pośrednia — wymyślona przez Rzymian, polega ona na tym, że tłum dobrowolnie wybiera jednych nieudaczników, którzy wybierają nastpnych nieudaczników, i ci właśnie nieudacznicy mają władzę.
Monarchia
Władzę posiada monarcha, który z podatków dostaje kupę kasy na superdrogie ciuchy, auta itp. Może również mieszkać w pałacu czy innym zamku i nosić koronę, berło i sporo innej, cieżkiej i starej biżuterii.
Totalitaryzm
Tu też władzę posiada jedna osoba (dyktator), zazwyczaj samozwańca, który swoich przeciwników najzwyczajniej w świecie likwiduje. Traci na owe likwidacje tyle czasu, że nie zostaje mu już go zbyt wiele na rządzenie państwem – dlatego ludowi źle się żyje, buntuje się przeciwko i... zostaje zlikwidowany jako wróg. Tak koło się zamyka.
Komunizm
Jako, że w komunizmie wszystko jest wspólne, władza też jest wspólna. Ale pamiętajcie o jednym: są równi i równiejsi.
Timokracja
Rządzą ci, którzy są odważni. Czyli byli bokserzy i inne odważne człowieki. Jednakże należy pamiętać o tym, że władza ta często jest wystawiana na próby tj. wyzywana na pojedynki przez odważniejszych.
Oligarchia
Władzę sprawują oligarchowie, czyli ludzie mający olej (z gr. Oil-olej), bądź ropę naftową. Nie dość, że są bogaci, to jeszcze maja ster państwa w dłoniach. Plusy: niskie podatki.