Mikołaj (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Mikołajimię pochodzenia greckiego, oznaczające zwycięski lud.

Mikołaj najczęściej ma zaburzenia tożsamości, co uwidacznia się w ubiorze i wielości nicków, których używa na codzień (i co noc też).

Charakterystyka

Mikołaj jest urodzonym aktorem; kocha wszelkie przebieranki i takie tego, przez co jest podejrzewany o transwestytyzm. Jego ulubionym przebiorem jest płaszcz z czerwonego sukna, obszytego gronostajami, równie czerwona czapka, również obszyta gronostajami i jeszcze równiej czerwone buty, najrówniej już obszyte gronostajami.

Święty Mikołaj

Tak ubrany lubi, pohukując gromko ho-ho! zjeżdżać przez komin, żeby paru rozwydrzonym bachorom podrzucić prezenty pod choinkę. Na przykład – lalkę. Albo misia. A starszym nawet – nowe, nieużywane jeszcze dziecko. W tym przebraniu uważany jest za świętego, choć prawdziwym powodem dla którego ludzie uważają go za świętego są w/w prezenty – kogo obchodziłby jakiś cudacznie ubrany dziwak?

Mikołaj w świecie słów

Mikołaj, w popularnym, anglojęzycznym skrócie – Nick, pojawia się w wielu słowach, co sugeruje jakieś niejasne z nimi związki. Oto przykłady kilku z nich:

Przykłady słów

  • NIK (Naczelna Izba Kontroli)
  • naczelnik – Nick naczelny
  • arszenik – Nick z arsenem
  • stanik – stan Nicka
  • kranik – Nick kraczący
  • don't panic – nie mów do Nicka per pan

Mikołaj w świecie słów (cz. 2)

Jednocześnie Mikołaj (jako nick) pojawia się na wielu forach i czatach, gdzie przybiera różne formy. Na przykład: słodziusieńka666Wisłarządzi. W związku z tym badacze wystąpili z hipotezą, iż Mikołaj ma jakieś zaburzenia identyfikacji i że to imię mu nie wystarcza.

Imieniny

Mikołaj imieniny obchodzi: 2 lutego, 12 lutego, 21 marca, 9 maja, 19 maja, 2 czerwca, 9 lipca, 10 września, 29 września, 13 października, 13 listopada, 14 listopada, 6 grudnia, oraz 15 innych losowo wybranych dni w roku.

Znane osoby noszące imię Mikołaj