Głodno (powiat grodziski)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 21:45, 12 kwi 2009 autorstwa Głodnianin1 (dyskusja • edycje) (Wandalu, wypierdalaj stąd!!! Jeremy Kowalsky)

Głodno (niem. Gloden, chor. Gkdn) – wieś w woj. wielkopolskim, w pow. grodziskim, w gminie Rakoniewice.

Położenie

Droga do Głodna (zima). Z tyłu Najedzono, a w oddali majaczy Głodno.

Głodno położone jest na zachodzie woj. wielkopolskiego, kilkaset metrów od najbardziej wysuniętego na zachód jego powiatu – wolsztyńskiego, który graniczy z najbardziej na zachód wysuniętym polskim województwem – lubuskim, które graniczy z Niemcami, a to głupie szwaby. Pierwotne jego tereny nie są teraz zamieszkałe (stare Głodno), nic tam nie ma (można zwiedzać), choć do niedawna stała jeszcze stara, opuszczona stodoła, ale była głupia, więc ją zburzono. Teraz Głodno leży obok, po sąsiedzku.

Język

Językiem urzędowym w Głodnie jest język polski urozmaicony o odchody z gwary poznańskiej. Nie różni się on niczym szczególnym od języka polskiego używanego w innych częściach naszego kraju, jednak zaleca się korzystanie z niego ze względów estetycznych. Podczas uprawiania któregoś ze sportów można zauważyć także charakterystyczne wygięcie języka, które pozwala uzyskać tzw. krzyk.

Podział administracyjny

Głodno dzieli się na:

  • początek
  • środek
  • koniec
  • część stawkową
  • las

Zabytki

W środkowej części rośnie posadzony 9 maja 1945 roku Dąb Wolności, symbolizować ma całą wieś – twardą i mocną jak on. Niecałe 20 metrów od niego znajduje się zabytkowa szkoła, ale tam raczej nie ma co zwiedzać... Stawkowa część zaś urozmaicona jest o stary, niemiecki, zarośnięty i upiorny cmentarz, w którym to pochowani są żołnieże tamtego narodu walczący z chęcią podbicia świata w czasie II wojny światowej. Innych zabytków nie stwierdzono.

Sport

W Stawkowej części Głodna na uwagę zasługuje piękna miniaturka boika piłkarskiego, zaś naprzeciwko niego wielka woda pozwalająca na uprawianie szeregu sportów wodnych, od zwykłego pływania stylem dowolnym, po ściganie się motorówkami. Idąc dalej można spotkać także wielofunkcyjne boisko do koszykówki służące także jako kort do tenisa. Na granicy Lasu oraz części Stawkowej położona jest górka służąca dawniej jako skocznia narciarska dla skoczków-amatorów. W Lesie położone jest także boisko piłkarskie (wymiarowe, w pełni wyposarzone [bramki, linie, trybuny na kilkadziesiąt osób itp.] – oryginalna wersja miniaturki) na którym regularnie odbywają się mecze między różnymi drużynami. Jeśli nie interesują cię wyżej wymienione sporty możesz oczywiście pobiegać, poskakać, poturlać się, lub uciec z przerażoną miną.

Transport i infrastruktura

Większość przewozów odbywa się przez wszelkiego traktory i kombajny, a także (rzadziej, dużo rzadziej) samochody i TIR-y. Można też poruszać się rowerem, jest to jednak wysoce niewskazane. Prawdopodobnie jest to skutkiem złego stanu nawierzchni, lecz tego typu spekulacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone i prawdopodobnie nie zostaną, a szkoda, bo to bardzo ciekawe. W Głodnie nie ma stacji kolejowej, ani tym bardziej metra lub innego tramwaju... jest za to przystanek autobusowy przy którym czasem zatrzymują się pojazdy do tego przystosowane.

Droga

Prowadząca wzłóż całej miejscowości, dawniej składała się z ubitych kamieni, teraz jest asfaltowa. Nieopisana była radość, gdy we wrześniu 2006 droga została ukończona.

Wsie partnerskie

Damian Ludef z Głodna i Ludef Damian z Najedzona wymieniają uściski dłoni oraz porozumiewawcze spojrzenia.

Wsią partnerską dla Głodna jest Najedzono. Zgodnie z umową partnerską mieszkańcy Najedzona przesyłają co tydzień mieszkańcom Głodna paczki żywnościowe. Za to mieszkańcy Głodna przesyłają mieszkańcom Najedzona pocztówki z życzeniami na różne okazje.

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews temat: