Oznaczenia wiekowe w telewizji
Szablon:Tcoś co nie jest nikomu potrzebne, wnerwia na ekranie telewizora i w ogóle wygląda bez sensu. Istnieje dlatego, że Krajowa Rada Radia i Telewizora sobie tak wymyśliła.
Opis
Według Krajowej Rady Radia i Telewizora (KRRiT) mówią one, kto nie powinien danego programu oglądać. (a jak chce to i tak obejrzy, bez względu na znaczek). 99,9% Polaków nie zwraca uwagi na te znaczki i sądzi, że to przeszkadza w oglądaniu Boba Budowniczego lub innego erotyka.
W 2005 r. ww. Rada wymyśliła sobie, aby znaczki były przez cały program, nawet podczas zapowiedzi. I tak niestety jest do dziś.
Wygląd
- Dla całej rodziny
Zielony kwadracik z uśmiechniętym ryjem w środku. 99,9999% Polaków myśli, że gdy ten znaczek jest na ekranie to leci film komediowy. Przykłady programów dla całej rodziny: „Turbo erotyk”, „Włatcy móch”.
- Dozwolone do lat 7
Niebieski kwadracik z siódemką w środku. 99,9999% Polaków gdy widzi, że znaczek jest na ekranie, myśli że to nowe logo TVN 7.
- Dozwolone do lat 12
Sraczkowaty kwadracik z cyfrą 12 w środku. 99,9999% Polaków nie wie, co on oznacza.
- Dozwolone do lat 16
Kwadracik z cyfrą 16 w środku. Osoby powyżej 16 roku życia nie powinny oglądać programów z takim oznaczeniem.
- Tylko dla dorosłych
Czerwony kwadracik z kluczem od domu prezesa KRRiT w środku. 99,9999% Polaków gdy widzi takowy znaczek, myśli, że to kanał zakodowany. Programy z takim oznaczeniem: „Teletubisie”, „Bob Budowniczy” oraz wszystkie programy, które lecą na MiniMini.
Ciekawostki
- Krajowa Rada Radia i Telewizora to 0,0001% Polaków.
- Znaczki te pomagają w nauce kształtów i kolorów dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi.
- Polska to jedyny kraj we wszechświecie, który musi używać takich oznaczeń przez cały program.
- Tylko w Polsce jest taka jena Krajowa Rada Radia i Telewizora.
- Znaczki w TVP zajmują pół ekranu.