World Trade Center

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Rozpierducha z 11 września
Nie mówcie TurboDymoManowi o tym

A wieże runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Jacek Kaczmarski o WTC

Za górami za lasami, żył Bin Laden z talibami.
A pewnego dnia we wtorek, gdy dopisał mu humorek,
Zamiast shiftu wcisnął enter, rozpiCenzura2.svglił World Trade Center...

Wierszyk o WTC

Zdradziłaś kurwo mnie
Rzucę się z World Trade Center
Ale nie zabiję się
Bo tam już kurwa nie ma pięter

Kury – Chryzantemy złociste

{{{1}}}

{{{2}}}Są rzeczy, które lepiej prezentują się w pionie, zwłaszcza gdy występują podwójnie - reklama jakiegoś środka na potencję o WTC}}

Szablon:T wieżowiec, a raczej dwa wieżowce, które runęły po tragicznym zamachu Al-Kaidy[1] dnia 11 września 2001. Dzisiaj nie istnieje, lecz dawniej stał w samym centrum Nowego Jorka. Niegdysiejsza chluba Amerykanów.

Historia

Historia tego tworu to pasmo nieszczęść i zamachów:

  • W 1975 w jednej z wież wybuchł pożar. Szalał sobie wesoło, aż strażacy nie uratowali wszystkich i go nie ugasili.Skutek: wieże wciąż stoją.
  • W 1993 pod tą samą wieżą wybuchła furgonetka. Ktoś wpakował do niej 700 ton materiałów wybuchowych. Jak je zmieścił, nie wiadomo. Skutek: 6:0 dla furgonetki, tysiąc rannych, wieże wciąż (ledwo) stoją.
  • W 2001 Dżordż Dablju „Demolka” Busz zapowiedział wykonanie testu wytrzymałości wież, do tego celu zatrudniono firmę budowlaną – Al-Kajdę. Test, jak wszyscy wiemy, zakończył się wynikiem negatywnym, a konsorcjum budowlane już zapewne wtedy nie istniało, więc wina poszła na nieprawidłowości w testach (jak użycie awionetki z TNT zamiast wypełnionych pasażerami Boeingów 757 i 767).

Reakcja Wujcia Sama

Wujcio Sam po tym, jak już podniósł koparę z ziemi, postanowił wziąć się do roboty. W tymże chwalebnym celu... najechał Afganistan. Jak wiadomo, razem z kumplami (czyt. z nami) nadal tam siedzi i próbuje wytłuc talibów.

WTC w (pop) kulturze

Wybrana filmografia:

  • „WTC”, „World Trade Center” – ogółem są to wszystkie mniej lub bardziej udane filmy o tym tytule. Ich głównym bohaterem jest zawsze strażak, który stara się uratować tylu ludzi, ilu się da, a całe utwory mają charakter melodramatów,
  • „Kevin sam w Nowym Jorku” – film z okresu istnienia Bliźniaczych Wież,
  • „Ucieczka z Nowego Jorku” – dziełko nakręcone jeszcze przed zamachem. Ciekawe jest to, że to film o przyszłości, a wieże nadal stoją[2].

Przypisy

  1. Ale o tym sza!
  2. Poprawka, akcja dzieje się w 1997... Wieże miały w planach stać jeszcze cztery lata