Ryba
…
- Typowa ryba
Ryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyba!!!
- Pingwin Rico o rybie
Rybka lubi popływać!
- Typowy Polak o rybie
Mokre rybki, mokre rybki, przytul rybki!
- Draconager o mokrych rybkach[1]
Give me some fish, give me, give me some fish
- znana reklama o rybie
Ryba – zwierzę, które nie lata i nie chodzi, a jedynie pływa. Stworzenie nad wyraz obrzydliwe, albowiem otacza się, odżywia i oddycha tym samym, co po jakimś czasie wydala. Oto środowisko naturalne ryb, a zarazem miejsca kąpieliskowe dla ludzi. Wydzieliny ryb.. ale i ludzi. Nie jest przecież tajemnicą, że ryba ma prawo pływać i robić gdzie popadnie, zaś człowiek z lubością naśladuje rybie zwyczaje. Nie tylko w tym przypadku zresztą. Przykładowo dzieci przedrzeźniają ryby naśladując ich mowę, co często ma miejsce, kiedy zostają wezwane do odpowiedzi. Ryby dzielą się na trzy rodzaje: ryby oślizgłe, bardziej oślizgłe i najbardziej oślizgłe (chociaż ostatnio mówi się o czwartym rodzaju, rybach lądowych). Ludzie lubią jeść ryby tylko dlatego, że naoglądali się reklam, że ryba wpływa pozytywnie na wszystko. Oczywiście jest to kłamstwo, co udowadnia materiał video autorstwa Mariusza Maxa Kolonko, który zamieszczamy po prawej stronie. Mówimy jak jest. Ryby to inaczej łyby, łybiątka i łybcie, ponieważ nie każdy zdrowy człowiek potrafi poradzić sobie z wypowiedzeniem litery „R”. Ryba ma szczególny udział w polskiej tradycji. Podczas wigilii spożywamy karpia, którego uprzednio należy zabić. W tym celu polecamy podpięty do kontaktu toster, który następnie wrzucamy do wanny. Nie pobrudzimy wówczas sobie rączek! Uwaga! Angielskie słowo „carp” jest często mylone ze słowem „crap”! Proszę nie naśladować Azjatów i nie popełniać tego rażącego błędu! Szczególnie przy zamawianiu karpia w tamtejszych restauracjach, nigdy nie wiadomo, co wówczas dostaniesz na talerzu!
Fakty i mity o rybach
- Wieloletnie badania wykazały, że gdyby ryby umiały jeździć na rowerze, to w co trzeciej rzece organizowany byłby wyścig Tour De France.
- W pewnych kręgach społecznych rybę można zidentyfikować z środkiem odurzającym o wzorze chemicznym C9H13N.
- Na bezrybiu (w miejscach pozbawionych ryb), raki ulegają przeistoczeniu w ryby. Pamiętaj! Mniej ryb, to mniej raków! Chroń raki! Nie jedz ryb!