Koza z nosa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Łowczy na tropie zdobyczy, być może już za chwilę będzie się sycił pyszną kózką

Koza z nosa – po włosku La Cosa Nostra – endemiczny gatunek kozy występujący jedynie w nosie. Jeżeli chcesz się jej przyjrzeć z bliska wystarczy trochę podłubać w narządzie powonienia.

Wygląd

Lwy te mogą znacznie różnić się wyglądem, a zwłaszcza konsystencją. W zależności od drożności SRaki nosowych, koza może być większa bądź mniejsza, a wilgotność powietrza i stan zakatarzenia wpływają na jej konsystencję. Znawcy tematu uważają, iż wciąganie nosem pewnych substancji, np tabaki, rzutuje na kolor kozy.

Zastosowania

Niektórzy twierdzą, że ta koza posiada olbrzymie walory smakowe. Do grona tych osób należy spora część kierowców. Często możemy zaobserwować drajwerów, którzy podczas postoju w korku lub na światłach, namiętnie dłubią w nosie, a po wyciągnięciu kozy na powierzchnię, poddają ją wnikliwej ekspertyzie wizualnej, gdy zaś ta wypadnie pozytywnie ze smakiem spożywają zdobycz.

Poszukiwanie kozy w nosie może być świetnym zajęciem podczas nudnych lekcji/wykładów/zebrań w pracy. Uważać trzeba jednak na otoczenie, które może nie pochwalać takich zainteresowań. Najlepiej poszukiwać kozy za parawanem z zeszytu/książki/gazety/laptopa. Kozy można wyciągać i porównywać pod względem wielkości i konsystencji, a najciekawsze egzemplarze pokazywać sąsiadom.

Jednym z praktyczniejszych zastosowań kozy, przez niektórych zwanej tez glutem, jest formowanie rożnej wielkości kleistych kuleczek, które po uformowaniu oraz ustawieniu w kolejności rosnącej na papierze, blacie stołu lub kolanie mogą posluzyć do uprzyjemnienia sobie czasu, wyrażając nasze przywiązanie dla siedzących wokół nas poprzez wystrzeliwanie w ich kierunku tych oto cennych kuleczek.

W celu wykonania powyższej czynności należy umiejscowić wspomnianego uformowanego i lekko przyschniętego gluta na czubku paznokcia kciuka, przystawiając jednocześnie palec wskazujący do kciuka a'la kucharz z pudelka Vegety oraz energicznie pstryknąć palcem wskazującym, co powoduje wystrzelenie wspomnianego materiału ruchem jednostajnie przyspieszonym o torze parabolicznym w kierunku naszego przyjaciela, lub osoby której uwagę chcemy zwrócić.

Zobacz też

Szablon:Stubbio