Gadu-Gadu
Gadu Gadu (wat. Жygu Жygu) – najsłynniejszy polski komunikator internetowy, który służy do rozmawiania ze starymi znajomymi lub męczenia się z tymi „nowymi”. Wielka konkurencja dla Tlenu, podobnie jednak jak on – ma zabójcze działanie po przedawkowaniu. Główną koncepcją gadu-gadu jest sama jego egzystencja aczkolgiek do nowszych wersji dodano opcję rozmowy z innymi , opcja ta jest czasami dostępna jeśli nie jest nasze słoneczko w zasobniku mruga a osoba kowersująca przez ów program zastanawia się dlaczego nikt nie odpisuje na jej żenujące teksty , opcja ta jest dostepna zazwyczaj ok 176 razy dziennie .
Program pomaga nam pozbyć się kompleksów i poderwać choćby najładniejszego lachona na choćby najtańsze frazesy. Można go użyć, gdy nie wiedzie nam się w życiu rzeczywistym, nosimy grube pingle, jesteśmy zapryszczeni i mamy tłuste włosy.
Jeżeli z kimś gadamy, możemy naszego rozmówcę o coś zapytać. Co innego jest z Gadu Gadu, pomimo wielu starań program ten nie odpowiada (co można zaobserwować na grafice po prawej).
Twórcą GG jest informatyk i polityk Łukasz Foltyn, którym w niegdysiejszych wyborach parlamentarnych chwaliło się Polskie Stronnictwo Ludowe, wysuwając hasło wyborcze: zamiast hasła „spieprzaj dziadu”, u nas twórca Gadu Gadu.
Użytkownicy
Wielomilionowa społeczność to głównie subkulturowcy lub dzieci fluidu, które kultowym już tekstem poklikash? chcą rozpalić serca kulturalnych użytkowników Internetu. Wszyscy użytkownicy mają program nie po to, by przekazać sobie niezbędne info, a do plotek i ploteczek, jak i rozmów o dupie Maryni.
Opis
Nieodłącznym elementem Gadu-Gadu jest tzw. opis, czyli krótki tekst, oddający stan ducha osoby klikającej. W założeniu twórców miał on zachęcać do napisania do bliźniego, często jest jednak odwrotnie. Opisy dzielimy na:
- emowate – pytania o najskuteczniejsze sposoby samobójstwa, lub ważne kwestie egzystencjalne, takie jak: grzywka mi wpada do zupy – ściąć ją?.
- muzyczne – zazwyczaj jest to tytuł i wykonawca piosenki którą dana osoba w tej chwili słucha, ewentualnie fragment tekstu.
- linkujące – zawierają link do jakiejś strony: bloga, fotki, basha, epulsa, lub Nonsensopedii.
- pokemoniaste – np. m0! m@r3tsh3ck i3$t $f33t@$ny.
- poliglotyczne – zdania w różnych językach, zazwyczaj angielskim, z rzadka francuskim lub hiszpańskim. Co ambitniejsi kopiują z szatańskiej Wikipedii sentencje łacińskie.
- koncepty – typowym przykładem jest „...”.
- miłosne – w wersjach light i heavy – pierwsza to np. klasyczne koffam cię:*, natomiast druga ujawnia interesujące szczegóły z życia osoby piszącej.
- emotki – pisane, gdy autor nie ma pomysłu na opis i zamiast niego wstawia np. .
Łańcuszki
- Główny artykuł: łańcuszki
To właśnie GG rozpowszechniło łańcuszki – grafomańskie utwory poetyckie pisane prozą, które nakłaniają do rozesłania się dalej, w celu uzyskania szczęścia wiecznego. To właśnie one, obok opisów i samych użytkowników komunikatora, przynoszą mu złą sławę.
Rozmowa
Okno rozmowy funduje nam możliwość pogrubienia, pochylenia i pokolorowania swojej żenującej wypowiedzi. Najsłynniejszą jednak i rozpowszechnioną w największym stopniu opcją jest używanie emotikon, często w nadmiernych ilościach. Nabyte w GG nawyki ludzie często przenoszą na papier, przy czym coraz bardziej rozpowszechniają się pokemony i iCh P1SssEmQo.
Dodatkowe funkcje
Program jest nie tylko komunikatorem, pozwala też m.in. na słuchanie radia i przesyłanie sobie plików. Z myślą o wielkich, nieśmiertelnych, mega-hardcore'owych fanach tró muzyki, GaduRadio utworzyło kanały „GaduRadio Szanty” i „GaduRadio Disco Polo”. Jeśli chodzi zaś o transfer plików, przebiega on niezmiernie powoli, nierzadko przerywając się w połowie (jeśli w ogóle działa). Gadu Gadu jest też darmową bramką SMS, która zazwyczaj jest pierwszą ofiarą jakichkolwiek awarii w serwerowni. Można nawet wysunąć stwierdzenie, iż działa ona tak rzadko, że jest tylko dla ozdoby. Owe rozmowy przeprowadzane na GG zazwyczaj nie kleją się, i polegają na wzajemnym wymienianiu emotikonkami i Pokemoniastymi stwierdzeniami w stylu "niom". Częste także, i coraz to popularniejsze, są podrywy na GG - kiedy to po pięciu minutach prawie-rozmowy oboje - i 'lachon' i 'boj', czy też 'men' - się w sobie zakochują na umór i nie wyobrażają sobie minuty bez buźki :*, czy pokazania sobie serduszka ze zlepku symboli. Kiedy napiszemy do kogoś nieznajomego wiadomość "cześć", on najpewniej odpowie nam: "kim jezteź zpadaj pedale!!!11".
Spławianie
Poprzez korzystanie z Gadu-Gadu łatwo mozna natknąć się na wszelkiego rodzaju zagadywaczy, których stusunkowo łatwo jest spławić, trzeba tylko wiedzieć, jak. Najprostszą metodą jest napisanie krótkiego, treściwego Spierdalaj, ale tylko z pozoru: zagadywacz może tylko czekał na to, by poobrzucać się z kimś wyzwiskami. Biorąc pod uwagę fakt, że zagadywaczami są najcześciej pokemony i dresiarze, to wystarczy zachowywać się jak metalowiec albo kujon, bedąc przy okazji bardzo niemiłym. Można tez podjąć rozmowę, w której trzeba negować każdą wypowiedź zagadywacza, wytykając przy okazji jego błędy ortograficzne. Najpewniejszą i zawsze skuteczną metodą jest jednak ban.