Ork

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 20:30, 16 paź 2008 autorstwa Vae (dyskusja • edycje) (Rev do wersji Samiego)
Typowy ork

"Ork, ork!"

Ork o tym artykule

"WAAAAAGH! BIĆ LUDZIÓW!"

Space Ork o ludziach

"WAAAAAGH! BIĆ KOLCZASTYCH LUDZIÓW!"

Space Ork o siłach chaosu

"WAAAAAGH! BIĆ USZATYCH!"

Space Ork o elfach

Synu, co tam masz w uchu, kolczyk? Słuchaj no, kolczyki noszą piraci albo pedały. Więc jak otworzę drzwi do twojego pokoju i nie zobaczę tam pirackiego statku...

Twój Stary o orkowym stylu życia

Ork – orkoidalny humanoid mówiący w języku orkowym. Zamieszkuje szparki i jaskinie. Zajmuje się głównie graniem w Warcrafta, tudzież Warhammera , orkaniem, orkami, orką i Rasiakiem. Pochodzenie nieznane, przeznaczenie również. Istnieją przypowieści mówiące o pochodzeniu ludzi od orków, widać to zwłaszcza u ludów skandynawskich, oraz w ich pieśniach. Odmianą orka jest Space Ork, mądra istota od grzyba pochodząca, co to wszystko ze złomu konstruuje. Ulubionym zajęciem Space Orka jest bicie ludziów, uszatych, kolczastych ludziów, robali i wszystkiego co mu pod topór wejdzie. Jeśli wyżej wymienionych nie ma w pobliżu, Space Ork zajmuje się kopaniem goblinów na odległość. Dotychczasowy rekord wynosi 12 metrów.

Test na orka

Czy jesteś orkiem?

Odpowiedz na trzy pytania a będziesz wiedział:

  1. Czy twoja skóra jest zielona?
  2. Czy twój słownik składa się wyłącznie ze słów: "ork", "ork!" oraz w przypadku Space Orka "WAAAGH!!!"?
  3. ORK ORK?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie trzy pytania, to znak, że za dużo grasz w World of Warcraft. Zgłoś się do najbliższego oddziału firmy Blizzard po orkowy kolczyk do ucha.

Orkowie NIE żyją w morzu

W Internecie można się czasem natknąć na błędną odmianę słowa "ork" w liczbie mnogiej - "orki". Wynika to zapewne z faktu, że istnieją takie czarno-białe ryby - przez biologów nazywane rzekomo ssakami, bo lubią Chupa-Chups - które posiadają nazwę "orki". Jest to odmiana absolutnie niepoprawna, bo przecież orkowie są zieloni i nie żyją w morzu (sami zainteresowani twierdzą, że to źle robi na serce). Używanie tej niepoprawnej formy wywołuje u niektórych domorosłych znawców języka silne odruchy mordercze.

Szablon:Stubnie