Marzenia senne
Marzenia senne, sen – oficjalny dodatek do gry „Ludzki żywot”, jego wydawca również nie jest dokładnie znany. Autorzy stwierdzili, że fabuła w wersji podstawowej nie jest zbyt barwna, dlatego też wydali dodatek stanowiący przeciwwagę dla niej. Sen zawiera nowe gildie, postacie, lokacje i, oczywiście, zupełnie nowe wątki fabularne.
Opis
Śnić możemy tylko śpiąc, a przynajmniej tak sądzi znakomita większość. W zależności od naszego stanu, sen może przybierać różne formy. Najpopularniejsze z nich to:
Sen przygodowy
Najczęściej doświadczany sen, często tak pokręcony i nieprzewidywalny, że na jawie nigdy byśmy go nie wymyślili.
Lokacją może być dowolne miejsce związane z naszą egzystencją lub kraina z naszej wyobraźni. Akcja zaczyna się, kiedy dowiadujemy się, że nasz przyjaciel zjadł bułkę. Obserwując sytuację stwierdzamy, że sprawa nie jest tak prosta jak by się wydawała i wkrótce odkrywamy tajne labirynty ukryte pod miejscem w którym się znajdujemy. Błąkając się po labiryntach spotykamy kilku znajomych, ucinamy z nimi pogawędkę i nagle znajdujemy wyjście do baru mlecznego. Absolutny brak logiki, ale przynajmniej nie wywołuje w nas takich odczuć jak, na przykład, koszmar.
Koszmar
Wywołany najczęściej popieprzonymi filmami czy grami.
Często główną lokacją koszmaru jest nasz dom, w którym nagle zaczynają dziać się dziwne rzeczy; przez gniazdka wychodzą pająki, słyszymy krzyki, czasem pioruny. Jesteśmy zmuszeni uciekać, ale wszechobecne zuo zaciska swoje brudne łapska na naszej szyi. Często spotykane postacie to smutni panowie w czarnych ubraniach, zbuntowane roboty, latające prześcieradła, szaleni rzeźnicy, wyznawcy tajemniczego kultu złego boga, demoniczne dresy, nawet Minotaur.
Specyficzną odmianą koszmaru jest sen w którym nie widzimy absolutnie nic, czujemy tylko narastający strach z tym związany i wyobrażamy sobie różne dźwięki, najczęściej wywołujące w nas jeszcze większy strach. Budzimy się z jękiem a po czole spływa nam pot.
Sen świadomy
Rzadki, aczkolwiek bardzo przyjemny przypadek. W śnie świadomym mamy pełną kontrolę nad swoją postacią, często-gęsto nawet nad przyrodą i czasem; możemy zmieniać bieg wydarzeń, cofać, przyśpieszać i przewijać każdą scenę dowolną ilość razy, mówić postaciom co mają robić zdając sobie sprawę, że nie dzieje się to naprawdę. Kiedy nam się znudzi mówimy dobra, chce się obudzić i tak właśnie się dzieje.
Inne
- Sen katastroficzny – widzimy nasz płonący dom, tornado zmiata naszą szkołę z powierzchni ziemi a my stoimy w samym środku biernie przyglądając się wydarzeniom.
- Sen erotyczny – częsty przypadek w wieku młodzieńczym. Spotykamy różnych znajomych (najczęściej zupełnie przypadkowych) w stroju Adama, często robiących rzeczy zabronionych do piętnastego roku życia wg polskiego prawa.
- Błogostan – czujemy się spełnieni obserwując wydarzenia w przyszłości (a przynajmniej ich wizję wg naszego chorego umysłu).
- Retrospekcja – przypominamy sobie wydarzenia z przeszłości, często ubarwione.
- Sen proroczy – rozmawiamy z jakąś osobą i budząc się myślimy, czy warto jej posłuchać. Snem proroczym może być także sen w którym przedstawione wydarzenia zdarzą się w realnym życiu, choć wszyscy wiedzą, że to gówno prawda.
Kontrowersje
Sny fascynują, podniecają ale także bulwersują i obrażają. Wg jednych nie znaczą nic, wg innych oznaczają nadejście odwrotnych ich wydarzeń w życiu realnym, jeszcze inni trzepią niezłą kasę wydając porąbane senniki i poradniki dla nawiedzonych szajbusów.