Karmiciel wszy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nakarm mnie!

Menadżer ds. zarządzania własnym ciałem w celu zapewnienia możliwie najlepszego odżywiania Pediculus humanus, zwany niepoprawnie karmicielem wszy – niezwykle prestiżowe stanowisko będące marzeniem każdego z studenta biologii, czasem również innych wymagających kierunków jak:filozofia, socjologia, ochrona środowiska czy europeistyka.

Zasługi

Wbrew obiegowej opinii na to stanowisko zasługiwały tylko największe umysły i talenty tamtego czasu takie jak Stefan Banach czy Zbigniew Herbert. Niektórzy twierdzą nawet, że dopiero to stanowisko dało szansę wybicia się na szczyt nauki pierwszemu, a drugiemu wznieść się na wyżyny poezji.

Jeszcze inni spekulują, że to owady zainspirowały ich do stworzenia ich największych dzieł. Przestrzeń zajmowana przez wszy stała się prekursorem przestrzeni Banacha, a syzyfowe zmagania z wszami zaś główną inspiracją dla Pana Cogito. Wynalezienie szczepionki przeciw tyfusowi dzięki pomocy setki karmicieli umożliwiło stworzenie teorii względności Einsteinowi, a Paracelsus choć i tak nie żył mógł być pewien, że mu włos z głowy nie spadnie.

Krytyka

Oczywiście są tacy, którzy złośliwie twierdzą że student zgodzi się na dowolną nie wymagającą myślenia pracę za którą dostanie jakąkolwiek zapłatę. Jest to rzeczywiście prawda. Ale co z tego? To my karmiciele uratowaliśmy was od tyfusu i zapewniliśmy tortury czytania wierszy Herberta oraz „Rachunku różniczkowego i całkowego” Banacha.

Jest jeszcze gorsza grupa tych, którzy twierdzą że torturujemy zwierzęta, gdyż wszystkie wszy pozdychały z głodu[1] albo zataczały się pijane i wylądowały w kiblu. Dlatego w imieniu Anonimowych Karmicieli haterom mówimy:

POKŁOŃCIE SIĘ I PRZEPROŚCIE ZA SWE CZYNY, WY KTÓRZY NAZYWACIE NAS NIEROBAMI

Żartuje, postaw piwo i będzie po sprawie.

Przypisy

  1. Choć patrząc na dietą studencką składającą się z niczego, Nietzschego, czasami grzybów naściennych i margarity bez sera nie należy się dziwić