Matty Cash

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Matty Cash (Mateusz Gotówka, Mati Kasiora, Metju Kłesz, Piszczu vol. 2, Reinkarnacja Pazdana; ur. 7 sierpnia 1997 w Ingland) – polski zawodowy kopacz gały, mimo nazwiska zwolennik kart płatniczych. Jego znajomość języka ojczystego ogranicza się do słów „gotofka”, „Mateus” i „kurwa”. Przez byłego trenera polskiej kadry, Franciszka Smudę, pieszczotliwie nazywany farbowanym lisem.

Początki Kariery[edytuj • edytuj kod]

Mati olał szkołę i zaczął nałogowo kopać w piłę. Jednak podczas jednego z pierwszych treningów doznał drobnego urazu głowy i od tamtego czasu zamiast nóg widzi piłki. Ma to swoje skutki uboczne, między innymi często mylą mu się owe piłki, o czym zdążył się już przekonać pewien Kylian Mbappe. Z tego też powodu podczas treningów trener izoluje go od reszty zespołu, dla bezpieczeństwa bezcennych piętek Robercika i lewej nogi Areczka.

W tym Nottingam Forest Mati stawiał swoje pierwsze kroki. Gdy okazało się, że występy w nim nie wystarczą do przebicia się do kadry angielskiej, Kasiora przypomniał sobie o swych polskich korzeniach. Zebrał papiery, złożył wniosek i… Jak to w Polsce, uznali mu to dopiero po kilku latach, po interwencji pana prezydenta; dopiął jednak swego. Obecnie jest głównym polskim prawym obrońcą, inni są mu nierówni (głównie w biegłości władania Ingliszem, choć to też jest kwestia sporna).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]