Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Arkadiusz Milik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Arkadiusz Milik w reprezentacji Polski
Niech strzela!

KCenzura2.svga mać, Milik!

Polski kibic do telewizora podczas meczu Polska-Niemcy na Euro 2016

KCenzura2.svga mać, Milik!

Polski kibic do telewizora podczas meczu Polska-Kazachstan na eliminacjach do Mundialu

KCenzura2.svga mać, Milik!

Polski kibic do telewizora podczas drugiego meczu Polska-Kazachstan na eliminacjach do Mundialu

Arkadiusz Milik (ur. 28 lutego 1994 w Tychach) – polski piłkarz, legendarny gość, który strzelił gola na meczu Polska–Niemcy w 2014 roku. Od Euro 2016 strzela w słupki dla reprezentacji i do siatki dla Napoli. Raz nie udało mu się strzelić słupek, dzięki czemu Polska wygrała mecz z Irlandią Północną. Dwunasty zawodnik Kazachstanu. W meczu z Danią doznał kontuzji kolana. Wrócił w następnym roku, ale znowu doznał kontuzji kolana, tym razem w drugiej nodze. Obecnie jest po operacji kolana. Jak sam przyznał, włoskie szpitale są wspaniałe, bo dzięki nim zoperowali nogę i dostosowali ją do strzelania do bramki, lecz to niestety nieprawda.

Mecze z Kazachstanem[edytuj • edytuj kod]

Pierwszy mecz[edytuj • edytuj kod]

Po sukcesach Polski na Euro 2016 orły Adama Nawałki zagrały mecz z Kazachstanem. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Właściwie to mogło by 4:2 dla nas, ale Milik w pierwszej połowie strzelił dwa razy w poprzeczkę (w tym, gdy strzelał na pustą bramkę). W drugiej połowie okazało się, że nie zjadł dobrego śniadania, gdyż po doskonałym zgraniu Lewandowskiego Milik lekko trafił w piłkę. Później miał problemy z powrotem do kraju, gdyż w Astanie nie trafił w bramki na lotnisku.

Drugi mecz[edytuj • edytuj kod]

Rok później, kilka dni po hańbie w Kopenhadze (0:4), Polacy chcieli rewanżu za Astanę, zwłaszcza Milik. Co prawda strzelił gola, ale później pudłował strzał za strzałem. Na szczęście tym razem wygrali.

W klubach piłkarskich[edytuj • edytuj kod]

Co może wydawać się dziwne, Arek grał naprawdę dobrze w innych klubach piłkarskich. I tak w Ajax Amsterdam potrafił strzelić w jednym meczu dwa gole. W nagrodę sprzedano go do Napoli. Zresztą Lewandowski też świetnie gra w Bayernie, ale dopiero w piątym meczu strzelił gola na Euro 2016. Niestety najpierw kontuzja jednej nogi, a później ta sama kontuzja w drugiej.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Gdyby Karol Bielecki podarował swoje jedyne oko Milikowi, to nadal grałby lepiej Bielecki.


Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.