Leo Beenhakker

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Leo w momencie ujrzenia obecnych statystyk polskiej reprezentacji

Trawa jest zielona, piłka jest biała...

Złota myśl Leo

O, Holender!

Paweł Janas o Leo

Leo, why?
– For money

Leo Beenhakker zapytany o powód bycia selekcjonerem reprezentacji Polski

Mam głęboką nadzieję, że nie tak długo będę mógł pana Leo Benhauera jeszcze raz tutaj gościć, wraz z całą reprezentacją.

Lech Kaczyński o Leo

Dlaczego PZPN zwolnił Beenhakkera mailem?... Bo to Ben Haker! Hehehe

Karol Strasburger — kawał podczas Familiady

Leo „Benhauer” Beenhakker (ur. 2 sierpnia 1942) – holenderski piłkarz, były polski, saudyjski, trynidaczny i tobagoński trener, poliglota. Lubi drogie cygara i malować paznokcie. Do polskiej reprezentacji dołączył natychmiast po sukcesach Janasa na mundialu 2006. Najbardziej lubi prowadzić podwórkowe drużyny złożone z tych, którzy akurat byli pod ręką, więc PZPN liczył na jego szybką aklimatyzację nad Wisłą. Fani rodzimego futbolu byli pełni lęku, że nowy trener zniszczy cały trud wniesiony przez Pawła Janasa w tworzenie sukcesów polskiej piłki nożnej, tymczasem Beenhakker nie zawiódł i pierwszy mecz z reprezentacją przegrał 0:2. Bardzo zdenerwował się na dziennikarzy, że pytają go o personalia, bo nie miał kogo wystawić, ale Rasiaka nie powołał. Ciągle powtarza, że za wyniki bierze odpowiedzialność na siebie, ale szkoda, że tylko po zwycięstwach. Po EURO 2008 został zwolniony, gdyż Lato i spółka potrzebowali sterownego murarza, którym dałoby się manipulować. Leo jest twórcą pojęcia international level.

Jako jedyny trener reprezentacji polski zerwał z tradycją i awansował do mistrzostw Europy. Po stwierdzeniu, że był to błąd, zgodnie z inną tradycją nie awansował z grupy.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Żaden Polak, prócz Ebiego Smolarka, nie potrafi poprawnie wymówić jego nazwiska. „Benhauer” Kaczyńskiego to też nie po holendersku.
  • Istnieją podejrzenia, że decyzja o zwolnieniu Leo Beenhakkera została podjęta przez tajny pion sądowniczy PZPN. Beenhakker został skazany za liczne zbrodnie przeciwko PZPN, tj. próby uzdrowienia systemu szkolenia, głoszenie propagandy konieczności zmian w związku, a co najgorsze: brak zaangażowania w nepotyczno-korupcyjne działania PZPN.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: