Jerzy Brzęczek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jerzy Brzęczek wybrany papieżem

Jerzy Brzęczek ma ogień w oczach.

Zbigniew Boniek jako Renata Beger

Dziwne… w Rakowie Częstochowa to działało.

Trener polskiej reprezentacji zastanawiający się, dlaczego jego taktyka nie działa.

Austria to wymarzony kraj do życia. Wszystko jest ułożone, czas płynie spokojnie, a do tego można pozwolić sobie na luksusy. W odróżnieniu od Izraela, gdzie ludzie często są nerwowi.

Jerzy Brzęczek jako antysemita

Jerzy Brzęczek (ps. „Wujek”, ur. 18 marca 1971 w Truskolasach) – były piłkarz, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Oprócz tego wujek Jakuba Błaszczykowskiego, stąd wywodzi się jego pseudonim.

Kariera piłkarska[edytuj • edytuj kod]

Brzęczek, jak na dobrego piłkarza przystało, ukończył technikum na profilu elektromechanicznym. W młodości pokopał sobie w jakimś podrzędnym klubie w B-klasie. Wychodziło mu to dosyć nieźle, więc zainteresowała się nim Olimpia Poznań. Nie pobył w niej wiele i chwilę później przeszedł do Lecha. W 1992 roku udało mu się zdobyć srebrny medal na igrzyskach w Barcelonie[1]. Następnie postanowił iść śladami austriackiego akwarelisty, dlatego po Lechu przeszedł do Austrii, a dalej do Izraela. Poza tym, nie osiągnął większych sukcesów.

Kariera trenerska[edytuj • edytuj kod]

Po zakończeniu kariery Brzęczek wrócił do kraju. Pierwszą jego konkretną robotą było trenowanie Lechii Gdańsk, w której pobył zaledwie rok i dwa lata później trafił do Wisły Płock. Osiągnął w tym klubie aż piąte miejsce w Ekstraklapie Ekstraklasie. To wszystko spowodowało, że Zbigniew Boniek wpadł w zachwyt, ogłosił go polskim José Mourinho i natychmiast po skończeniu magicznych mocy Adama Nawałki – ogłosił go nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego podopieczni z poprzedniego klubu musieli mu bardzo przypaść do gustu, skoro w każdym meczu reprezentacji Polski wystawia co najmniej czterech zawodników z tego klubu.

Taktyka[edytuj • edytuj kod]

Przyjmowana strategia przez Brzęczka polega na tym, żeby na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski. Jeżeli Kuba gra w naszej drużynie, tym lepiej. Resztę powołań wypełnia słabymi świetnymi piłkarzami z Wisły.[2] Zasłynął też z tego, że jako jeden z niewielu polskich selekcjonerów nie powołuje do składu piłkarzy Legii Warszawa, czym bardzo podpadł kibicom stołecznego klubu.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

  • Wygrana z Łotwą: Reprezentacja Polski (eliminacje do EURO 2020)

Po trzech porażkach, dwóch remisach i braku zwycięstw w bilansie Brzęczka musieliśmy zagrać z potęgą piłkarską jaką jest Łotwa. Każdy spodziewał się wpCenzura2.svgolu, jednak kadra Brzęczka zszokowała wszystkich remisem 0:0 do przerwy, a w drugiej połowie wpakowaliśmy im aż dwie bramki! Teraz możemy już iść po pierwsze mistrzostwo świata!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Nieważne, że poza Polską nikogo nie obchodziły te igrzyska, ale medal to medal!
  2. Tej z Płocka, nie z Krakowa