FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Kamil Grosicki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg
Wbrew pseudonimowi, to nie z grosikami Kamil ma największy problem
Wierzyciele Kamila

Najbardziej zdziwiło mnie to, że Kamil siedząc na ławce ciągle obgryzał paznokcie...

Trener FC Sion się dziwił, my – przy zadłużeniu Kamila – w ogóle

100 tysięcy na parzyste

Kamil Grosicki na temat gwiazdorstwa piłkarzy

Kamil Grosicki (ps. „Opel”, „Grosik”, „Midas”, ur. 8 czerwca 1988 w Szczecinie) – polski kopacz występujący na pozycji napastnika, ofensywnego pomocnika lub, częściej, na ławce rezerwowej. Rekonwalescent Starych Juchów (ośrodek leczący uzależnionych od hazardu), desperat i piłkarz charytatywny, bowiem znany jest z tego, że zrzekł się pieniędzy za grę (grzanie ławy) w szwajcarskim FC Sionie. Znany przede wszystkim ze swojej szybkości (tracenia pieniędzy).

„Kariera”[edytuj • edytuj kod]

Swoją pierwszoligową karierę rozpoczynał w szczecińskim Pochodzie, gdzie wybijał się na tle licznych Brazylijczyków. Zaimponowało to działaczom Legii Warszawa, którzy wytransferowali popularnego Grosika mimo jego midasowych rąk. Ponieważ w stolicy kasyn było od cholery, musiał emigrować do Szwajcarii. W Sionie może i biegał, ale robił to bez głowy i często nawet nie w tym kierunku, w którym wymagało to trzech jego trenerów (w ciągu pół roku, niezły wynik). Z FC Sionu wypożyczono go (nieźle, podwójne wypożyczenie) do Jagiellonii, której w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 wydatnie pomógł w pokonaniu macierzystego klubu.

Od stycznia 2011 r. Do 2014 r. zachwycał zadziwiał swoimi umiejętnościami kibiców Sivassporu.

Reprezentacja[edytuj • edytuj kod]

W czerwcu 2007 wraz z Maciejem Korzymem i Adamem Marciniakiem uznał, że jest zbyt zmęczony na MŚ U-20 w Kanadzie i odmówił wyjazdu. Wkurwiony PZPN dał mu dożywotni zakaz gry w reprezentacjach wszystkich szczebli, ale Leo Beenhakker, w poszukiwaniu nowych zawodników prezentujących international level, zakaz ten olał, wykopując Grosika na murawę w towarzyskim meczu z Finlandią. Dwa tygodnie później właściciele obiektu, na którym rozgrywany był mecz, z nieznanych przyczyn zbankrutowali.

Szwajcaria[edytuj • edytuj kod]

Uciekając przed właścicielami kasyn trafił do Szwajcarii. Tam, mimo poznania po angielsku tak karkołomnych zwrotów, jak thank you, hello i trainer, tired, nie mógł dogadać się z kolegami i z trenerami. Za zasługi i dobrą grę zesłano go do juniorów, gdzie Grosik nie za bardzo się przykładał. Postanowiono więc pobić go jego własną bronią – dano mu do podpisania lukratywny kontrakt na następną rundę. Niestety, tak się tylko biednemu Kamilowi zdawało. W rzeczywistości podpisał umowę o zrzeczeniu się zarobków. W dodatku do pobytu w Szwajcarii musiał dopłacać. Wszystko dlatego, że dokumenty były w języku francuskim, a Grosik po francusku ani me, ani be. Jego menadżer, Mariusz Piekarski, jak się o tym dowiedział, dostał zawału i tylko litość menadżera sprawiła, że popularny Opel nie został obarczony kosztami leczenia.

Hazard[edytuj • edytuj kod]

Grosik do grosika, ziarno do ziarnka, aż uzbiera się długów cała cholerna miarka

Kamil jest inwersją mitologicznego króla greckiego, Midasa. Wszystko, czego się dotknie, zamienia nie w złoto, a w długi.

Znany bywalec warszawskich kasyn. Ściga go połowa mniejszości rosyjsko-ukraińskiej w Polsce. Wyjechał do Szwajcarii, chcąc spłacić długi, ale po podpisaniu feralnego dokumentu narobił kolejnych. Klub z Białegostoku, w którym obecnie Grosik przebywa, wynajął specjalną brygadę ochroniarzy, która przy każdej próbie kontaktu Grosika z kasynami ma za zadanie wpakować go w kaftan i poić tak długo białoruskim spirytusem, dopóki Grosik nie będzie w stanie zrobić kroku naprzód. Występami w kasynie zapracował na pseudonim „Grosik”, przy czym nawet taką kwotę Kamil zamieniłby w 50 tysięcy złotych długu.

Ponoć pomyślnie wyleczony pacjent Starych Juchów, leczących ludzi z pociągów do świecących diodek, pinballi i gier karcianych.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Jego jedyną dotychczasową partnerką była niejaka Sylwia, była dziewczyna Tomasza od Goździkowej oraz obecna Bartosza Fabiniaka. Pieniądze wydane przez Kłosa na sztuczny biust Sylwii były chyba najgorszą inwestycją świata. Tomek nie spodziewał się, że tyle osób będzie miało radochę jego kosztem. A Sylwii należy pogratulować taktyki – gdyby zaczęła od wiecznie biednego Grosika, to by tych cycków do dzisiaj nie miała (albo jakby miała, to ktoś by kazał oddać – i to dwa razy większe)[1].

Kamil w Szwajcarii zanotował ponadto dwie stłuczki samochodowe, co było o tyle ciekawe, bo nie posiadał prawa jazdy[2].

Grosik ma zakaz wychodzenia z domu (nie licząc treningów i meczów, po których odwożony jest opancerzonym konwojem), ale Kamil nie poddaje się i zamierza zadłużać się poprzez rozgrywki hazardowe w internecie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Źródło: strona menadżera Grosika, blogera Niedzielana, Wojciecha Kowalczyka i paru innych: weszlo.com.
  2. Jeszcze raz o Grosiku z weszlo.com. Nawiasem mówiąc, na tej stronie reklamuje się wszelkiego rodzaju hazard sportowy. Chcą dobić Kamila, chamy...