José Mourinho

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Noncytaty
Zobacz cytaty:
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

José Mourinho (ur. 26 stycznia 1963 w Setúbal) – portugalski piłkarz, trener, sprzątacz i filozof. Sprzedał się Ruskom za dwa kiszaki i puszkę konserwy. Lubi placki, wołowinę i wsadzanie swoich paluszków w różne otwory nieprzeznaczone do wkładania czegokolwiek.

Młodość[edytuj • edytuj kod]

W latach szczenięcych zaistniał jako najlepszy w szkole gracz w bierki. Karierę przerwał, gdyż doznał kontuzji palca wskazującego i odcięto mu kciuk nożem rzeźnickim do wątroby. Kiedyś nazywany The Special One, teraz awansował na wyższy poziom i jest The Special Five.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Krążą plotki, że całkiem niezły z niego strateg, ale nikt mu nie wierzy. Z Chelsea – byłym klubem nie osiągnął nic, nie licząc wydania 360 mld euro na transfery. Znudzony rosyjską wódką i sałem, rzucił Londyn w diabły i przeniósł się do Mediolanu. Jako oficjalny powód podano nieporozumienia z Romanem Abramowiczem, jednak cały piłkarski światek doskonale wiedział, że The Special One skusiła wizja darmowego spaghetti bolognese. W Mediolanie pobył dwa lata, zdobył dwa tytuły mistrza kraju i raz wygrał Ligę Mistrzów, w której półfinale czule wyściskał się z Valdesem i wykąpał na koszt klubu FC Barcelona. Jose był wściekły, że Inter wygrał Ligę Mistrzów i uciekł do Realu. Podobno w kontrakcie ma wpisane, że zostanie podtrzymana tradycja odpadania w 1/8 LM. [1]

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Prywatnie José jest miłym i kulturalnym człowiekiem, posiada swoją posiadłość, psa i żonę.

Galeria[edytuj • edytuj kod]