NonNews:Moskiewski zlot fanów kultowego serialu rozpędzony przez policję!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

24 lutego 2024

Zła wiadomość dla rosyjskich Bronies. Zlot fanów w Moskwie został rozpędzony przez policję, która przybyła na miejsce w pełnym rynsztunku, gotowa zmiatać z powierzchni ziemi zarówno pastelowe koniki, jak i marzenia niektórych dorosłych o magicznym świecie Equestrii, ponieważ według panującego tam ustroju Mój Mały Kucyk jest bajką nie dla dzieci opowiadającą o związkach LGBTQA+, a rzeczone związki są be.

Rosyjscy bronies szybko stawili opór, krzycząc o wolności dla wszystkich i o prawie do kochania kogo tylko dusza zapragnie, nawet jeśli ktoś na stołku prezydenckim ma odmienną opinię. Jednakże, ich odważne wołanie o równość szybko zostało zagłuszone przez donośne komendy policji i odgłosy śrubokrętów zaciskających kajdanki. W międzyczasie, w centrum stolicy rosyjskiej, nieświadomi konfliktu przechodnie obserwowali, jak nadchodząca fala tęczy, pluszowych koników i niechcianych komentarzy o łamaniu praw człowieka została zatrzymana przez potężne, metalowe „stop” policji. Niektórzy z nich zdezorientowani spojrzeli na siebie, zastanawiając się, czy święto narodowe przypadkiem nie zostało przyspieszone. W końcu, po kilku godzinach napięcia i wymiany kolorowych niewinności na zakurzone mundury policyjne, zlot został rozwiązany, a rosyjscy bronies wrócili do swoich codziennych zadań, z obietnicą kontynuacji walki o swoje prawa.

– To nie koniec! – obiecał jeden z nich, z miną, która równie dobrze mogła być wyciągnięta z komiksu o superbohaterach. – Nikt nie powstrzyma naszej miłości do My Little Pony! Niech żyje Equestria!

Wyobraźcie sobie tę scenę: kolorowe wianki, rozśpiewane tłumy, a w tle niebieskie niebiosa, tylko aby zostać przerwanym przez dźwięk syreny policyjnej i krzyk funkcjonariuszy nakazujących rozejście się. To z pewnością nie jest typowa sobotnia wieczorna przygoda dla tych, którzy kochają kucyki z Equestrii.

– To był nasz magiczny moment, a oni go zniszczyli – skarżył się jeden z uczestników, który był przebrany za Rainbow Dash. – Myślałem, że będziemy mogli śpiewać o przyjaźni i magii do późna, ale policja ma inne zdanie na temat tego, co stanowi rozrywkę.

Inny fan, przebrany za Twilight Sparkle, z przekąsem zauważył:

– To wyraźne prześladowanie naszej społeczności. Dlaczego nie moglibyśmy po prostu żyć w zgodzie z naszymi ulubionymi kucykami? Czy to takie trudne do zrozumienia?

Jednakże, dla wielu uczestników zlotu, był to czysty absurd.

– Przecież to tylko zabawa! – krzyczał jeden z nich, trzymając w ręku pluszowego Pinkie Pie.
– Nie widzą, że jesteśmy tu po prostu, żeby się dobrze bawić?! – jęczał chuderlawy trzydziestolatek w kajdankach, trzymając w zębach figurkę Applejacka.

Ale czy naprawdę można winić tych miłośników za ich oddanie? Przecież każdy ma prawo do swoich własnych zainteresowań, nawet jeśli obejmują one świecące klaczki i tęczowe końce ogonków. Może czas, aby świat zrozumiał, że fanatyzm w dziedzinie kucyków nie jest równoznaczny z zagrożeniem dla społeczeństwa?

Źródło[edytuj • edytuj kod]