Skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Piłsudskiego we Wrocławiu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 14:37, 27 gru 2008 autorstwa Musialmati (dyskusja • edycje) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Piłsudzkiego we Wrocławiu (właśc. skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Generała Józefa Piłsudzkiego we Wrocławiu; również: skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Piłsudzkiego we Wrocławiu) – skrzyżowanie, które krzyżuje trzy ulice: Genenerała Józefa Piłsudzkiego, Świdnicką oraz Powstańców Śląskich. Jest to jedne z większych skrzyżowań we Wrocławiu, ale – co ciekawe – nie ma swojej nazwy. Przez nienazwanie tego placu jakoś konkretnie, ten artykuł ma niesamowicie długi tytuł i wstęp.

Znajduje się ono w dzielnicy Krzyki, rzut beretem od rynku. Bardzo blisko Dworca Głównego PKP oraz PKS. Nieopodal Placu Legionów.

Info

Ludzie wychodzący z rzekomego przejścia podziemnego. Głupi się nabierają, że to autentyczni homo sapiens, którzy zamarzli na zawsze.
  • Od wschodniej strony Piłsudzkiego przystanek ma 6 tramwajów, a od zachodniej 5. Od tej pierwszej zawsze 3-4 czekają na miejsce na przystanku, od tej drugiej takie korki nigdy nie mają miejsca. Nadprzyrodzone zjawisko.
  • Kiedyś pewien starszy pan wsiadł do stodwójki właśnie na tym skrzyżowaniu. Motorniczy go nie zauważył, przytrzasnął drzwiami i ciągnął go aż do następnego przystanku. Ofiara zmarła na miejscu. Tak więc unikanie tego złego skrzyżowania jest jak najbardziej wskazane.
  • Po wschodniej stronie ul. Świdnickiej jest nibyprzejście podziemne, do którego wchodzą ludzie (rzeźby). Od zachodniej strony wychodzą.
  • Przy skrzyżowaniu stoją takie obiekty jak: Kuchnia Marche, teatr Capitol, hotel Polonia, kino Warszawa, księgarnia Arkady, hotel Holiday Inc. Generalnie można by pomyśleć, że to ośrodek kulturowy miasta.