FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Piłsudskiego we Wrocławiu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Piłsudskiego we Wrocławiu (właśc. skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Generała Józefa Klemensa Piłsudskiego we Wrocławiu), w komunikacji miejskiej węzeł Arkady Capitol (dawniej Arkady) – skrzyżowanie, które krzyżuje dwie ulice: Generała Józefa Klemensa Piłsudskiego oraz Świdnicką. Jest to jedno z większych skrzyżowań we Wrocławiu, ale – co ciekawe – nie ma swojej nazwy. Przez nienazwanie tego placu jakoś konkretnie, ten artykuł ma niesamowicie długi tytuł i wstęp.

Znajduje się ono w dzielnicy Stare Miasto, rzut beretem od rynku. Bardzo blisko dworca głównego oraz autobusowego. Nieopodal Placu Legionów, po drodze do dworca Świebodzkiego.

Informacje[edytuj • edytuj kod]

Ludzie wychodzący z rzekomego przejścia podziemnego. Głupi się nabierają, że to autentyczni homo sapiens, którzy zamarzli na zawsze
  • Od wschodniej strony Piłsudskiego przystanek ma 6 tramwajów, a od zachodniej 5. Od tej pierwszej zawsze 3-4 czekają na miejsce na przystanku, od tej drugiej takie korki nigdy nie mają miejsca. Nadprzyrodzone zjawisko. Aby rozwiązać ten problem po wschodniej stronie skrzyżowania powstał niedawno nowy typ przystanku tramwajowego, pierwszy w Europie tzw. przystanek wrocławski, nikt nie wie jak ma on działać, stanowi wyzwanie intelektualne zarówno dla pasażerów jak i motorniczych tramwajów, na wszelki wypadek uruchomiono tam stały posterunek Straży Miejskiej, która sama nie wie, jak on działa.
  • Kiedyś pewien starszy pan wsiadł do stodwójki właśnie na tym skrzyżowaniu. Motorniczy go nie zauważył, przytrzasnął drzwiami i ciągnął go aż do następnego przystanku. Ofiara zmarła na miejscu. Tak więc unikanie tego złego skrzyżowania jest jak najbardziej wskazane.
  • Po wschodniej stronie ul. Świdnickiej jest nibyprzejście podziemne, do którego wchodzą ludzie (rzeźby). Od zachodniej strony wychodzą. Nikt nie wie co mają symbolizować, nawet sam autor.
  • Przy skrzyżowaniu stoją takie obiekty jak: Kuchnia Marche, teatr Muzyczny Capitol (chwilowo w przebudowie), hotel Polonia, kino Warszawa Dolnośląskie Centrum Filmowe, księgarnia Arkady, hotel Scandia i bar Pierożek. Generalnie można by pomyśleć, że to ośrodek kulturowy miasta.
  • Przystanki na skrzyżowaniu zapowiada wkurCenzura2.svgąca pani, która drze ryja śpiewając Arkady Capitooooool!
  • Ze względu na częste wykolejenia tramwajów w rejonie skrzyżowania wrocławianie chcą zmienić nazwę przystanku na Arkady RozpCenzura2.svgdol.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]