Gest palca środkowego

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Środkowy palec)
Osobniki Digitus impudicus
Jak widać „fuck” pasuje nawet na salonach
W polskich salonach także
Nie tylko faceci używają „fucka”
Brian Molko też Cię lubi
Ten starożytny gest był znany już w Konstantynopolu
Przeciwko Arabom
Po prostu!

Gest palca środkowego (łac. digitus impudicus, palec bezczelny, bezwstydny; znany również jako fuck, fak, fakers, faken, fakolec, Międzynarodowy Znak Pokoju i Przyjaźni) – ludowy znak Amerykanów wymyślony przez Rzymian i opisany przez Arystofanesa. Stał się niezwykle popularny wraz z modą na hiphopowychniggaz madafaków”. Popularny również wśród niczego nie świadomych dzieci (i nie tylko) uczęszczających do klas 1-3 szkoły podstawowej.

Prócz gestu, jest to również wyraz wyrażający wykCenzura2.svg, zakCenzura2.svg, kCenzura2.svg, zajeCenzura2.svg, wyjeCenzura2.svg, zjeCenzura2.svg, pojeCenzura2.svg oraz chCenzura2.svg.

Słowo fuck występuje często z wyrazem you, co daje Fuck You! Jest to często używany zwrot grzecznościowy, spotykany praktycznie wszędzie. Jeśli ktoś powie tak do ciebie, to życzy ci miłego dnia, jeśli nie chcesz być chamem, to musisz odpowiedzieć. Zazwyczaj po tych słowach dochodzi do wymiany innych miłych słów, a następnie do środków perswazji.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app applixware.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny językoznawstwa. Jeśli nie jesteś Ruskiem z bazarurozbuduj go.