FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Maciej Żurawski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Żurawski)
Żuraw, Żuraw, władca muraw!
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Maciej Żurawski (ur. 12 września 1976) – polski piłkarz, napastnik, bramkarz, obrońca, napastnik, trener a także pomocnik; zawodnik o legendarnej skuteczności. Reprezentant Polski. Jest wychowankiem Warty Poznań.

Karierę piłkarską rozpoczął w 1994 roku podczas meczu z Zawiszą Bydgoszcz, kiedy to po mistrzowsku starał się nie dotknąć piłki. Pierwszy raz dotknął piłki niechcący w 2003 roku, kiedy wpadła mu ona pomiędzy nogi i wleciała do bramki. Właśnie wtedy postanowił zostać piłkarzem.

W corocznym plebiscycie szkockich dziennikarzy został wybrany na najgorzej obciętego piłkarza ligi szkockiej. W Szkocji uzyskał przezwisko MAGIC, ponieważ tak czarował na murawie Celtic Park, aż zniknął i teleportował się na trybuny.

Aktualnie kopie w polskiej lidze, próbując zatrzeć ślady po nieudanym pobycie na Wyspach i Cyprze.

W drugiej bitwie pod Grunwaldem połamał szkitę przy kiksie z 11 metrów. Czarująco bije rzuty karne, po których trenerzy znikają. Zasłynął przepięknym strzałem z 11 metrów który obronił kelner z Azerbejdżanu. Niedawno, MAGIC pokazał kolejną właściwość. Okazało się że potrafi zniknąć na rok. Niestety odnalazł się dopiero w Wiśle Kraków, lecz jego skuteczność nadal się nie pojawiła.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.