Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Akcent (rumuński zespół muzyczny)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Trzech gorących Rumunów. Tym razem w scenerii innej niż kradzież

Akcent (czyt. Akczent) – założony w 1999 w Rumunii boysband grający muzykę dance. W Polsce przez wielu ludzi zespół ten uważany jest za totalny kicz i dupę Wołowa, jednak nie brakuje też sprzymierzeńców czterech przystojnych Rumunów.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Na początku istnienia w jego skład wchodzili Adrian Sana i Ramona Barta. Ich piosenka pod tytułem „Ultima Vara” („Ostatnie Lato”) była w 2000 roku hitem w Rumunii. Niestety okazał się on ostatnim, więc Ramona spakowała manatki i zostawiła Adriana.

Biedny i osamotniony Adrian wpadł na pomysł i wciągnął do show-biznesu swoich ziomów: nieustannie łapiącego się za pierś Mariusa, cuchnącego kiszoną kapustą i skarpetkami Sorina oraz nierozstającego się ze swoim pluszowym misiem Mihaia. Ruszyli jak burza. Po opanowaniu Rumunii za cel wzięli sobie podbój innych państw, m. in. Polski. W niej właśnie zrobili karierę dzięki piosenkom pt. „Kylie” oraz „King of Disco”.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.