Chcesz poznać społeczność Nonsensopedii? Podyskutować o artykułach i przepisach na zupę pomidorową? Zajrzyj na naszego Discorda!

Alkoseksualizm

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czujesz już podniecenie?

Alkoseksualizm to rodzaj preferencji seksualnej, w której pozycję numer jeden zajmuje alkohol. Osoby alkoseksualnej nic tak nie podnieca, jak flirt z… pełną butelką wódki. Nie mają znaczenia jej wygląd ani ilość procentów. Liczy się tylko to, czy jest pełna.

Alkoseksualizm to termin, który powstał kilka lat temu, kiedy to jeden z portali prawdziwych miłośników wódeczki wprowadził możliwość wyboru alkoseksualności jako preferencji seksualnej.

Alko po łacinie znaczy: rozumiem, wiem, ale także – smakuję, kosztuję. Alkoseksualizm to już nie tylko orientacja, ale wręcz trend promowany także przez media. Alkoseksualny mężczyzna kieliszek do wódeczki traktuje jako pewien dodatek, ale jeśli chce się stworzyć trwały związek z wódeczką, to przede wszystkim, musi mieć ją z czego pić.

Test na alkoseksualizm[edytuj • edytuj kod]

Spełniony alkoseksualista

Odpowiedz na poniższe pytania i zanotuj odpowiedzi TAK lub NIE.

 1. Czy, według ciebie, rodzaj pitego alkoholu jest bez znaczenia, jeśli tylko możesz się go napić?
 2. Czy uważasz, że wódeczka najlepiej wchodzi ze śledzikiem lub ogóreczkiem kiszonym?
 3. Czy uważasz, że przeciwieństwa wcale się nie przyciągają, i lepiej nie mieszać alkoholi?
 4. Czy często zdarza się, że w piątkowy wieczór i przy butelce wódeczki, zamiast iść spać, do późnej nocy walicie z kolegami kolejne butelki wódeczki?
 5. A może nawet podczas pracy pijesz?
 6. Czy rozstałaś/-eś się kiedyś z trunkiem, który twoim zdaniem, nie dorównywał ci pod względem zawartości alkoholu?
 7. Czy przed każdą decyzją, którą musisz podjąć, najpierw zawsze pierdolniesz sobie kielona?
 8. Czy uważasz, że najlepszym prezentem, niezależnie od okazji, jest wódeczka?
 9. Czy często wspólnie pijecie z kolegami, a potem dyskutujecie na ten temat?
 10. Czy podobają ci się butelki z wąską szyjką?

Wyniki[edytuj • edytuj kod]

 • Jeśli odpowiedziałaś/-eś TAK na do 3 pytań – alkohol ma dla ciebie duże znaczenie, ale zwracasz też uwagę na jego opakowanie i rodzaj. W kwestiach picia, podnieca cię jednak jego wygląd.
 • Jeśli odpowiedziałaś/-eś TAK na 3-5 pytań – masz wyraźne tendencje w stronę alkoseksualizmu. W obliczu wódeczki, tequili, rumu i whisky jesteś w stanie zaakceptować mankamenty w wyglądzie butelki, czy niemodne etykiety. Widzisz te wady, ale wiesz, że tak naprawdę nie mają one znaczenia.
 • Jeśli odpowiedziałaś/-eś TAK na więcej niż 5 pytań – zdecydowanie jesteś alkoseksualna/y. Dusza wódeczki nie ma przed tobą tajemnic. Rozumiecie się w pół butelki, a swoje stany emocjonalne rozpoznajecie za pomocą jednego kielona. Gdy słyszysz, jak butelka z zapałem jest otwierana przez kolegę, to masz ochotę wypić ją od razu całą!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]