Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Anakin Skywalker

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anakin robiący straszną minę

Skywalker Senior to jedyna szlachetna jednostka. Jedyny buntownik, który wypowiada wojnie bezpiece.

Grzegorz Braun i jego przemyślenia na temat Gwiezdnych Wojen

Skywalker Senior jest jak płk. Kukliński…

Grzegorza Brauna przemyśleń ciąg dalszy

Ten cholerny piasek! Nienawidzę go!!!

Najbardziej zapamiętany cytat Skywalkera

Padmé! Padmé! Padmé! Kocham cię i żyć bez ciebie nie mogę. Ściągaj ubranie mała…

Hobby i zainteresowania Anakina

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!

Rozpacz młodego Vadera

Anakin Skywalker – bohater serii „Gwiezdnych wojen”, obdarzony paranormalnymi zdolnościami, cierpiący na dolegliwość wskutek działania zgodnie ze schematem „zrobi zanim pomyśli”, a potem siedzi w kącie i coś do siebie bełkocze, że wcale tak nie chciał. Był zboczeńcem i psychopatą, dusił żonę, torturował córkę a potem odciął rękę synkowi.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Mrocznie, a widno[edytuj • edytuj kod]

Urodził się w wyniku „Niepokalanego Poczęcia”, matka była człowiekiem, a jego ojcem była Moc. Wychował na planecie Tatooine jako niewolnik jakiegoś kosmity o żydowskich korzeniach. Startował w Formule 1, a także planował studia na kierunku automatyka i robotyka, jednak nie dane mu było tego zrealizować. Już jako dziecko przejawiał niezwykłe zdolności w dziedzinie narzucania się. I nic by się nie stało, gdyby Qui-Gona nie przyniosło akurat w okolice jego rodzinnej planety. Anakin wykorzystał wrodzoną zdolność do uprzykrzania życia i zmusił Qui-Gona, by ten zabrał go do Akademii. Niestety, wskutek postępującej demencji i skutków długotrwałych działań mocy Anakina, Qui-Gon Jinn wkrótce kopnął w kalendarz. Mistrzem chłopaka musiał więc zostać Obi-Wan Kenobi. Aby przekonać Radę Jedi do sensowności tego pomysłu, prawdopodobnie dał on Yodzie kopertę.

Atak glonów[edytuj • edytuj kod]

W „Ataku glonów” Anakin nieco się uspokaja, ale nadal zdarza mu się gadać do siebie i tarzać w trawie, tudzież w okolicach kominka. Przy okazji ciągle strzela fochy do swojego nauczyciela, robiąc mu wyrzuty, że ogranicza jego zdolności. Agresją słowną i stanowczością chce zaimponować dziewczynie. Niestety Obi-Wan stwierdza, że Anakin ma szlaban na wszystkie dupy bez odwołania, gdyż złożył śluby czystości. Skywalker ma to oczywiście w głębokim poważaniu i przy każdej możliwej okazji planuje przelecieć Padmé. Okazuje się, że bycie Jedi nie jest takie kolorowe jakie się mu w dzieciństwie wydawało, a same machanie niebieską żarówką i zgrywanie twardziela już mu nie wystarcza. W wyniku szoku, jakiego doznał, gdy Hrabia Dooku odgryzł mu rękę, w mózgu Anakina uaktywnił się kolejny martwy dotąd obszar. Zaczyna miewać dziwne sny związane z matką. Pragnął mieć przespane noce, więc postanowił ją odwiedzić, lecz gdy tylko pokazał się jej na oczy, ona umarła (nie mogła znieść tego widoku – patrz zdjęcie powyżej).

Zemsta Shitów[edytuj • edytuj kod]

W „Zemście Shitów” Anakin postanawia położyć kres swojemu życiowemu pechowi. Zaczyna się tym, że Anakin zerżnął dwie rzeczy. Po pierwsze głowę Hrabiego Dooku, po drugie swoją kumę, Padmé, i tak się złożyło, że przy okazji zrobił jej podwójne małe co nieco. No proszę, a więc Jedi jednak może… Ale ciii, to musi zostać w tajemnicy, bo jak się wyda, to Padmé wyleci z sali imprez… to znaczy republiki, a Anakin z kabaretu neonówka.

Nawiasem mówiąc, Skywalker wygląda, jakby przez tydzień pił z Jamesem Hetfieldem. Z pomocą pewnego zgrzybiałego znachora o imperialistycznych zapędach, Palpatine'a, postanawia sięgnąć po odpowiednik miejscowego kultu Voodoo i satanizmu, zwanego Ciemną Stroną Mocy, która w niedalekiej próżnej przyszłości zabiera mu zdrowy wzrok niczym metanol i pozostawia u niego marną część tego co dobre i puchate, jednak jego głęboko zakorzenione kretyństwo i tak przynosi zgubę republice. Kolejną ofiarą Anakina pada czarnoskóry Mace Windu. Nie spełniając zachcianki rozwydrzonego gówniarza zarabia sobie na lot pierwszą klasą przez okno, w dodatku bez ręki. W międzyczasie Anakin zaczyna mieć majaki dotyczące swojej żony. Pomimo usilnych starań, by nic nie spartolić, partoli wszystko po raz wtóry. Gdy Yoda się o tym dowiedział, wysłał Obi-Wana, aby zrobił z nim porządek. Kenobi nie miał sumienia po prostu zabić swojego ucznia, więc humanitarnie poobcinał mu tylko kończyny i usmażył go w lawie. Padmé ginie wskutek… no, tutaj zdania są podzielone. Powodem zgonu mogło być duszenie na odległość czy jakiś inny badziew. Sentymentalni twierdzą, że umarła, bo jej było smutno, że Anakin umarł, ale Obi-Wan Kenobi jej wcale tego nie powiedział, bo on sam nie wiedział, że on umarł. No cóż, mógł tylko tak przypuszczać, ale 100% pewności nie mógł mieć, bo nie został do końca, tylko wrzucił go do lawy, uświadomił mu, że jest gejem, zajumał mu miecz i sobie poszedł.

No właśnie. Obi-Wan nie posłuchał rady starego grzyba Yody. Dyskretnie przypomniał Anakinowi, gdzie jego miejsce za pomocą nieskomplikowanego zabiegu wykonanego techniką laserową. Jakby tego było mało, Anakina zgubiła słabość do kominków i aż dziw bierze, że Palpatine zdołał skręcić z tego, co po nim zostało, Vadera, jakiego znamy.

Nowa Beznadzieja[edytuj • edytuj kod]

Przy pomocy pomarszczonego lorda Pipatine Vader zaczął rządzić Imperium. Porwał swoją córkę księżniczkę Leię i po pijaku zaczął ją torturować. I tak żul jeden nic nie wyciągnął od niej. Siedział se wygodnie w Gwieździe co śmierdzi gdy nagle to Łuk Skajłoker przyleciał zardzewiałym X-Wingiem i strzelił z pistolecika laserowego, roz… ekhem, niszcząc Gwiazdę co śmierdzi, lecz Vader podstępnie uciekł, jak to każdy Shit.

Imperium Kontroluje[edytuj • edytuj kod]

Vader obmyśla szczwany plan zniszczenia rebeliantów, lecz jego wypalone komórki mózgowe pracują wolno, przez co chłopak się zamęcza a nawet tej Rebelii nie znaleźli. Znajdują ich tajną bazę (już nie taką tajną) i atakują ją. Luk podstępnie ucieka. Vader łapie Luka w swe szpony i chce go zamrozić, lecz znowu pije spirytus 200% i pudłując, zamraża Hana Solo. Walczy jarzeniówką z Lukiem i robi taki zaczepisty zamach, że Lukowi ręka odpada. Potem mówi Skajłokerowi, że jest jego ojcem, a Luke na to mdleje i spada w przepaść.

Powrót Yeti[edytuj • edytuj kod]

Vader przyprowadza Imperatorowi Luka, a ten perfidny żul chce przeciągnąć młodego Skajłokera na Ciemną Stronę Kocy i zabić Vadera. Luke walczy z ojcem i wymachując na lewo i prawo jarzeniówką wypuszcza ją z rąk, rewanżując się staremu. Vaderowi odpada ręka i jęczy z bólu do Luka: Zaraz ci młody pokażę! Szlaban na kompa dostaniesz!!!', ale w tym czasie Imperator połknął przewód elektryczny i raził prądem Luka. Vader zrobił taki wdech, że przez przypadek wciągnął marihuanę z powietrza i złapał mistrza za odwłok, wrzucając go do śmietnika, w którym zjadło go robactwo i koty dachowce. Zaraz potem gada Lukowi, że jaki jest z niego dumny (ziew…) i umiera. Synalek ze łzami w oczach zaprowadza zwłoki na planetę Odór (Endor) i za pomocą zamieszkanych tam pluszaków odprawia mu pogrzeb paląc go na stosie. Zaraz po tym widzi jego hologram z Zaświatów.