Yoda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Do świata materialnego Yoda przenika
Choć gdy z Sithem większą szabelkę mającym walczył, kłopoty zdarzały się mu, tak
Słowa ostatnie Yody mistrza, z Mocą jednoczącego się

Yoda, zdrowia doda!

O Yodzie facet upity

Robisz albo nie. Nie ma próbuję

Nauk mądrych Yody jedna z wielu jest to

Yoda – zielony, mały gremlin on jest i niepozornie wygląda on. Lecz Jedi wielki z niego jest i swoją zieloną jarzeniówką wielu złych fanów Dark Sajdu wybił on, albowiem moc silna w nim jest.

Wielki on wojownik i mędrzec jest, choć jak czasami zapomni się, to małym upierdliwym gremlinem tylko staje się. Charakterystyczną cechą jego dziwny mówienia sposób jest, na przestawianiu kolejności w zdaniu słów polegający.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Że przez mistrza jedi do węża podobnego Yoda wytrenowany na jedi został Legendy głoszą. Prawda jednak inna jest. Jako człowiek zwykły, Mocy pozbawiony Yoda urodził się. Od ketaminy w uzależnienie jednak wpadł. W małą, zieloną żabę z uszami jej zażywanie zmieniło go. Moc jednak po jej zażyciu dostał on także, potężną na tyle, by przywódcą Rady Yeti, ekhem, Jedi, został on. Ale kiedy Palpatine rozp… do unicestwienia Zakonu Jedi doprowadził, Yoda oraz Obi-Wan, jedynie przeżyli. Zabić Palpatine'a, Yoda próbował, lecz przerżnął on i jarzeniówkę swą zgubił. Według Disneyowskiego kanonu kodeks jedi z niejaką Yiddle złamał, do powstania innej uszatej żaby, znanej z serialu Mandalorian doprowadzając. Na Dagoobah przed płaceniem alimentów uciec postanowił. Na ketaminy zażywaniu lat dwadzieścia prawie, tam zeszło mu. Aż w końcu Luke Skywalker się pojawił, który talent podobny do ojca okazał się mieć – i wówczas Yoda Mistrz w tajniki Mocy wprowadził go, a następnie, w poważaniu głębokim wszystko mając, w kalendarz kopnął. Jednakże tak potężną Mocą władał on, że po śmierci mocy duchem został. W filmu sekwencji końcowej wraz z Obi-Wana i Anakina duchami pojawił się.