Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Anthrax

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Scott „Not” Ian ma tu jeszcze długie włosy…

Anthrax (łac. i ang. wąglik) – amerykański zespół thrash / speed / vegetarian progressive / celtic / glasgow / rangers metalowy. Bardzo znany w latach 80., później zaczął robić siarę.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Po nagraniu pierwszej miernej płyty z pierwotnego, młodzieżowego składu wyleciało parę osób. Nagrali nową, by nareszcie odnieść jakiś sukces. I odnieśli! Kolejna płyta okazała się wielkim hitem, a utwór o domku zamieszkiwanym przez szaleńców podbijał miejscowy rynek fonograficzny (ów rynek był większy nawet od Stadionu X-lecia!).

W 1987 roku nagrali najlepszą płytę w swojej historii, po której zostali zaliczeni do Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Reszta to komercha. Eksperymenty z hip-hopem (niczym popowy Mezo) i siarskie koszulki „Nota” z napisem Public Enemy sprawiają, że zespoł traci uznanie w oczach metali. Niby nagrali jeszcze dobrą płytę, ale skończyli się na Kill 'Em All.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.