Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Arch Enemy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A jednak zmieniasz zdanie co do Niemek?

Arch Enemyszwedzki zespół śmiercio-metalowy. Tak naprawdę to nie gra tró death, tylko jego słabszą odmianę, ale ten fakt się tuszuje. Zasłynął[1], tym, że wokalistką jest kobieta[2] i w ten sposób stał się chlubą metalowych feministek. Członkowie zespołu są niedoszłymi punkami i lubią rysować A w kółeczku. Mimo to wyznają Lucyfera.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W 1996 roku w wiosce pewnym szwedzkim mieście, zwanym Halmstad troje pijanych metali postanowiło założyć zespół, byli to gitarzyści – Michael i Christopher Amottowie oraz wokalista – Johan „Liiva” Axelsson[3]. W tym też składzie nagrali ogrmoną ilość albumów – aż 3.

Jednakże w 2000 roku Liivie znudziła się zabawa w zespół, toteż z niego odszedł. Zaangażowano wokalistkę, która nie umiała kompletnie śpiewać – Angelę Gossow, więc musiała growlować. Z równie to marnym skutkiem, ale z powodu nawału feministek grupa muzyczna stała się sławna. W 2005 roku Christopher pokłócił się z bratem, strzelił focha i odszedł, jednak w 2012 powrócił. Potem znowu miał zły humor i sobie poszedł. Zespół jednak działa do dziś i niezmęczeni członkowie wydają kolejne albumy z muzyką. W 2014 Angeli znudziło się wykonywanie wokali i Angelę zastąpiła znacznie młodsza, niebieskowłosa Alissa White-Gluz.

Skład[edytuj • edytuj kod]

 • Angela Gossow – (teraz już ex) darcie mordy, potocznie zwane growlem. Menadżer zespołu;
 • Alissa White-Gluz – ładne wyglądnie na zdjęciach/koncertach i przy okazji growle.
 • Michael Amottgitara elektryczna;
 • Nick Cordle – kolejna gitara elektryczna;
 • Sharlee D'Angelobaśka;
 • Daniel Erlandssongary.

To oficjalny skład, bo i tak dla większości fanów istnieje tylko Angela, co dla niektórych jeszcze Amottowie. Wielkie zdziwienie następuje przy nowym teledysku, bo czemu Angela wygląda i brzmi jakoś inaczej.

Dyskografia[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. To trochę naciągane, ale co tam
 2. Co z tego, że Niemka?
 3. Do feministek: tak, założyli go faceci!
 4. Najpewniej w postaci zamieszkania w luksusowym apartamencie w Piekle
 5. Godne Kapitana Oczywistego
 6. Ciekawe kiedy nadejdzie