Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Arsène Lupin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Arsene Lupin)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arsène Lupin – słynny złodziej, któremu wydawało się, że jest dżentelmenem. Miał zaburzone poczucie wartości, które wynikać mogło ze złych wzorców z dzieciństwa. Mogły zaowocować powstaniem luk w superego, co wg Freuda prowadzi do psychopatii.

Myślał, że jak będzie kradł to może być jednocześnie dżentelmenem. Usprawiedliwiał w ten sposób swoje postępowanie, które wynikało z braku środków do życia i zaawansowanej kleptomanii. Słynął z czajenia się w ciemnych uliczkach, walenia przechodniów pałką po głowie i zabierania portfeli. Nie wiadomo po co przy ich nieprzytomnych ciałach zostawiał wizytówkę. Ma też na koncie kilka napadów z bronią w ręku na drobne sklepiki, z których wynosił najczęściej chleb, masło i pół litra. Zdarzało się także, iż ściągał haracz z bazarów i od drobnych przedsiębiorców. Według opinii tych sklepikarzy, dżentelmenem nie był, puszczał bąki i zawsze zalatywało od niego alkoholem.

Słynął w całym półświatku jako paser. Podobno należał do Cosy Nostry. Namierzony przez policję po wizytówkach, które zostawiał po całym mieście musiał uciekać. Prawdopodobnie było to działanie zamierzone, bo na nich był jego adres, numer buta, rozkład dnia i zdjęcie. Prawdopodobnie chciał zacząć nowe życie z dala od bogatych ludzi, którym nie chciał już nic zabierać.

Zmienił nazwisko na Arsene Wenger i po długich perypetiach trenuje drużynę Arsenal Londyn.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.