Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Avon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Avon – firma produkującą profesjonalną szpachlę i wyroby szpachlopodobne dla kobiet pragnących zamaskować lub upiększyć swoją twarz. Powstaje ona no bazie błota, które z kolei powstaje z roztopów brudnych lodowców lub przy okazji powodzi w kopalni piasku.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Firma Avon w branży kosmetycznej posiada 700-letnią tradycje. Jej wyrobów zaczęto używać już we wczesnym średniowieczu, kiedy to wieśniaczki zażywały błotnych kąpieli i po jakimś czasie skapnęły się, że pomaga im to na cerę.

Obecnie firma ta wybiela i oczyszcza błoto ze wszelkich zanieczyszczeń. Tak oczyszczonym błotem wypełnia się fiolki i sprzedaje naiwnym ludziom. W średniowieczu każda wioska posiadała swoje „źródło” kosmetyków Avon. Obecnie wyroby te rozprowadzane są za pomocą konsultantów, można je kupić również w sklepach oraz przez internet.

Produkty firmy[edytuj • edytuj kod]

  • Dezodoranty – błoto doprowadzone do postaci pary wodnej, wydalane z flakoniku przez specjalny dozownik; często są bezwonne. Dzisiejsza technologia sprawia, że woda utrzymuje się na skórze przez 7 dni.
  • Maseczki – polne błoto z domieszką ogórka i innych warzyw.
  • Peeling – rozpuszczone w temperaturze 1000 °C mydło „Biały Jeleń”, do którego dodaje się malutkie granulki pumeksu i piachu, które „delikatnie” oczyszczają wszystko, co się tym posmaruje.
  • Szminki – jedyne kosmetyki bez dodatku błota. Powstają one z mazi zrobionej ze zgniecionych owoców zlepionych specjalnym spoiwem. Dzięki temu, że są zrobione z owoców, doskonale smakują ale niestety nie można ich jeść.
  • Tusze do rzęs – ładnie wyglądają w katalogu, ale gdy już się je kupi i otworzy okazuje się, że są wybrakowane (np. nie ma szczoteczki). Robione oczywiście na bazie błota, które w tym przypadku mieszane jest z węglem.

Inne zastosowania[edytuj • edytuj kod]

Metale malują sobie twarze kosmetykami od Avon i w rezultacie maja biało-czarna facjatę. Dodatkowo, gdy psikną sobie w oczy dezodorantem, jarzą się pięknym czerwonym blaskiem.

Zawodowi żołnierze wyruszający na wojnę, po posmarowaniu się którymś z wyżej wymienionych preparatów, mają zielony lub żółty odcień skóry.