Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Bysław

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bysławosada w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Lubiewo, w Borach Tucholskich, niedaleko Płazowo City. Zwane często Cholerdorf, Cholercity, Cholerostadt, a miejscowi nazywani są cholerykami.

Po drodze możemy spotkać emigrantki z Rosji. Jest tu jezioro skwaszone (rzadko zwane Bysławskim), w którym kąpią się tam wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości (Bydgoszcz, Toruń, Tuchola, Świecie). W związku ze stałą bliskością jeziora i kąpielami w nim, mieszkańcy Bysławia mają od lat niezmienione miny odbijające na ich twarzy coś pomiędzy strachem, smutkiem, radością, gniewem, zażenowaniem, rozczarowaniem, błogością, rozanieleniem, morderczym szałem, pożądaniem seksualnym a obojętnością. W mieście kiedyś panowała cholera, dlatego często określane jest jako „Wieś Choleryków”. Hymnem jest Bysław, Bysław über alles.

Atrakcje turystyczne[edytuj • edytuj kod]

Bysław posiada trzy czynne lumpeksy, pięć sklepów spożywczych, salon kosmetyczny, fryzjera, kwiaciarnie, kilka sklepów odzieżowych, stacje benzynową.

Wrogowie[edytuj • edytuj kod]

Od zawsze jedynym wrogiem tej malowniczej miejscowości jest Lubiewo. Już za czasów pierwszych mieszkańców, Lubiewo napadało na niewinnych mieszkańców Bysławia. Od tamtej pory minęły już tysiące, a nawet setki lat, ale antagonizmy wciąż narastają. Mówi się, że Lubiewo szykuje się do stłumienia narodowowyzwoleńczych buntów Bysławiaków, którzy żądają autonomii i utworzenia Wolnego Miasta Bysław pod kontrolą Ligi Ekstraklasy Polskiej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.