Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Daleszyce

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

- Paniii, a za czy złote to jakie wiśniowe bydzie?!

Lokalny bywalec w lokalnym sklepie

Daleszyce miasto bycze, 4 domy, 2 ulice.

– forum Echo Dnia

Daleszyce – wieś w województwie Świętokrzyskim, która tak naprawdę jest miastem… albo i odwrotnie. Legendy głoszą, że twój samochód już tu jest, albo był, ewentualnie będzie. Słynie z tego, że auta kupowane tu są naprawdę zadbane i wychuchane. No, przynajmniej ta lewa przednia ćwiartka wyglądała nieźle przed spawaniem. Rzekomo kiedyś żyli tu uczciwi ludzie, ale wszyscy wymarli.

Na forach internetowych możemy znaleźć wiele pozytywnych informacji o słynnych 'handlarzach z Daleszyc', np:

Uwaga na tych przekretow, kupilem ciagnik od jednego z nich i po wizycie w serwisie okazalo sie ze jest cofniety licznik… ku przestrodze…

lub

niestety od razu po wyjezdzie z daleszyc po przejechaniu 50 km, samochod zaczal tracic moc- poszedl zawor EGR, a po miesiacu, musialam wymienic caly silnik, bo naprawy by mnie zjadly… i oczywiscie przebieg tego auta byl taki sam jak 1, 5 roku wczesniej… czyli o ile km, musieli cofnac licznik.? ! koszmar.

– etransport.pl

Na szeroką skalę stosuje się tu metodę odżywiania ziemi pt „wypalanie łąk”, która gwarantuje zarówno pomyślne uprawy jak i czyste, nieskazitelne powietrze.

Bardzo znaną osobistością jest burmistrz tej zacnej miejscowości. Zasłużył się m.in. tym że „rozpoczął przebudowę” „parku” przed samą zimą i tak go zostawił na te 5 miesięcy (dziwnym trafem robotnicy nie chcieli robić przy -20), oraz tym że jest na 99.9% zdjęć w lokalnej gazecie Włos Głos Daleszyc z miną Nicolasa Cage'a. 0.1% stanowi zdjęcie na którym pozował do innego zdjęcia.

Drugą znaną postacią w środowisku lokalnym jest szanowny Ksiądz Proboszcz. Znany jest głównie z tego że nikt nie wie iloma samochodami jeździ teraz oraz ile pieniędzy parafian wydał w tym tygodniu. Uskutecznia starą dobrą taktykę „give me your money”. Mówiono niegdyś, iż przegrał dzwon kościelny w karty ale zakłady po pijanemu się nie liczą więc go nie oddał. Pojawiły się historie że ostatnio Proboszcz tłumaczył ile zarabia – i lud uwierzył. Dobre, nie?

Wieś Miasto zasłynęło ostatnio faktem, że oddział anty-wszystko znalazł uprawę zboża na zapleczu jedynego klubu nocnego. Wywołało to lament rozpaczy wśród lokalnej młodzieży, gdyż klub został zamknięty i młodzianie nie mają miejsca gdzie mogą siąść przy świecach i romantycznej muzyce ze swoją drugą połówką (oraz trzecią, czwartą, a czasem i 0.7mką…). Nikt nie wierzy, że za konfiskatą zboża stał zbożny cel.

We wsi umieszczono próg zwalniający (sztuk jeden) który za zadanie ma spowalniać kierowców, lecz tego nie robi, bo jest dziurawy (brakuje kilku kluczowych części). Niestety próg ten rozmontowano całkowicie jako że kilku lokalnych bywalców potrzebowało na napój owocowy.

Znajdziemy tu również Ośrodek NieZdrowia, w którym ludzie czekają 5 – 10 – 15 godzin tylko po to żeby usłyszeć to co już wiedzieli. Ale za to go odnowili, więc przynajmniej są już wygodniejsze krzesła. Stare baby pozostały te same od kilku lat.

Władze wsi miasta donoszą, że Park (koniecznie z dużej litery) zostanie ukończony w roku 2012. Jednak jak wiemy w Polsce wszystko lubi się opóźniać, więc nikt nie spodziewa się go wcześniej niż w 2030, co będzie tłumaczone nagłym atakiem Godzilli. Wokół parku znajdują się drogi w pięknym stanie, tzn są tak poziome jak fale na Bałtyku. Obecnie władze wsi miasta robią wszystko żeby finalizację projektu jak najbardziej opóźnić.

Na wsi mieście znajduje się myjnia aut, ale mieszkańcy ubolewają że sami nie mogą się tam umyć. A szkoda, przydałoby im się czasem.

Wieś Miasto posiada 3 pizzerie, co daje nam liczbę 1 pizzerii na mniej niż 1000 osób. Jak jeszcze nie wiecie co to konkurencja – zapraszamy.

Posiada również kilka 'supermarketów', z czego większość tuż obok siebie, co daje klientom wspaniały wybór gdzie tym razem dadzą z siebie zedrzeć pieniądze i zapłacić 150% ceny detalicznej. Jest też Świat Alkoholi, bo jak wiadomo, co to za świat bez alkoholu.

Fakty[edytuj • edytuj kod]

 • Miejscowość posiada prawa miejskie od 2007 roku, a przynajmniej tak głoszą legendy, bo naoczni obserwatorzy nie stwierdzili zmian w ciągu ostatnich 3 stuleci.
 • Bardzo popularną rozrywką jest tu tzw „objazd parku”, gdzie samochód napakowany młodzieżą krąży wokół lokalnego parku wydobywając z siebie dźwięki typu „umcy umcy bam bam”. Także wśród młodzieży znana jest zabawa „lej po mordzie”.
 • Wieś miasto posiada jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, w której pojazdy oraz personel są starsze niż na to wyglądają. Historie głoszą ktoś kiedyś widział jednostkę w akcji, lecz plotki te nie zostały potwierdzone dowodem.
 • W okolicy rzekomo jest jakaś rzeka, ale bardziej przypomina ściek i właściwie to nikt nie pamięta jak wygląda.
 • Najbardziej charakterystycznymi punktami wsi miasta są kościół oraz park. Ten pierwszy dlatego, że ma takie oświetlenie, które widoczne jest z innej planety, dlatego zbliżając się do wsi miasta widzimy go z 20 mil morskich. Ten drugi zaś dlatego, że ma swoich stałych bywalców, którzy od godziny 4 rano lubują tankować tanie, acz pożywne trunki zasilane zazwyczaj lekką dawką siarki.
 • Na jednego mieszkańca przypada średnio 1,8 moherowego beretu.
 • Poczta jest otwarta akurat wtedy, kiedy nie możesz odebrać przesyłki. A czasem nawet i wtedy nie.
 • Należy do świętokrzyskiego Trójmiasta, tj. konglomeracji SukówBorkówDaleszyce.
 • Wg. statystyk z 2007 ludność wsi miasta wynosi 2932 osoby, jednak nikt nie wie skąd wzięła się taka fantazyjna liczba, gdyż wszyscy rano widzą te same, stare, znajome mordy.
 • Wieś Miasto posiada Straż Wiejską Miejską, której głównym zadaniem jest wkurwianie ludzi, dlatego planowane jest głosowanie za jej rozwiązaniem. Straż ta skupia się na tym żeby kierowcy nie jeździli za szybko w terenie równie zabudowanym co Puszcza Kampinoska, oraz na tym żeby obywatele nie przechodzili na czerwonym świetle… a nie, zapomniałem, wieś miasto nie posiada sygnalizacji świetlnej. No, to nie wiem na czym się skupia.
 • Kursuje tam autobus nr 11 transportu miejskiego, gdzie uświadczysz wielu strudzonych podróżnych. Tak wielu, że zazwyczaj nie masz gdzie postawić prawej nogi, nie mówiąc o lewej. Autobus ów kursuje z tak zawrotną prędkością, że lepiej wyjdź na ten 2 godziny wcześniej jak naprawdę chcesz gdzieś zdążyć.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]