Oto nowa skórka na Nonsensopedii – lepsza dla dużych monitorów, ładniejsza i spójna z tą na telefonach! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Daniel Wieleba

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Daniel Wieleba, czyli ja
Nawet przy takiej kumulacji, jeśli będzie zapowiedziana przez Daniela, przed teleodbiornikami zgromadzi się pół Polski

A ja zapraszam państwa na jutrzejsze losowanie, które poprowadzi dla państwa Daniel Wieleba, czyli ja.

Błyskotliwy żart prowadzącego

A ja mówię państwu dobrej nocy i dobranoc.

Tautologia prowadzącego.

Daniel Wieleba (ur. 29 stycznia 1979) – polski aktor i prezenter Lotto. Jego postawa jest definicją słowa „nonsensopedyjność”. Pupilek Komisji Kontroli Gier i Zakładów. Na stanowisku prezentera Lotto pojawił się, by ludzie nie przełączali bloku reklamowego na Polsacie TVP Info. Wszyscy go kochają, a zwłaszcza ci, którzy mówią, że go nie kochają. Prowadził także eliminacje wojewódzkie podczas DialNet Masters, gdzie rozwalał uczestników śmiechem.

Lotto[edytuj • edytuj kod]

Daniela wprowadzono, by po starym Rembiszewskim powiało młodością. Ten wykorzystał szansę i sprawdził się nie tylko jako prowadzący, ale i iluzjonista (A teraz czaruję maszyny, by przyniosły wam jak największą wygraną!), a także tancerz i spory kawał satyryka (Daniel Wieleba, czyli ja). Nie stwierdzono jeszcze, co dzieje się za kulisami, by Wieleba przez cały program był wesoły, rozśpiewany i roztańczony. Anna Rusiecka i Katarzyna Łoska-Ostrowska w tej sprawie milczą.

Kariera aktorska[edytuj • edytuj kod]

Do jego najbardziej wartościowych ról serialowych należą: przechodzień w M jak miłość, gwałciciel i morderca[1] w Biurze kryminalnym, właściciel psa w Agentkach oraz świadek w sądzie u Anki Marii Wesołowskiej. Jako aktor teatralny zagrał m.in. lisa w Pinokio, kota w butach w Kocie w Butach i Pana Tadeusza w Panu Tadeuszu. Zagrał również jakże inteligentną rolę patrzenia się w kobiecy biust w reklamie Ery. Raz miał też rolę Gonza w Kiepskich, gdzie nawet Mariolka stwierdziła, że to debil.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Niekoniecznie w tej kolejności.