Diler

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ulubiona gra dilera

Diler (ang. dealer) – osoba na co dzień zajmująca się zbawianiem ludzi, czyli handlowaniem narkotykami.

Diler mieszka na odludziu lub w tzw. ciemnej uliczce w obskurnej kamienicy. Każdy diler jest zły, nawet nie przez to, że handluje narkotykami, tylko przez to, że ma on takie skłonności od urodzenia. Ma on również niepohamowaną chcicę do dilowania. Diler zawsze jest ubrany na czarno, biało lub szaro. Raczej nie bierze narkotyków, bierze najwyżej kawę, nie pije alkoholu, za to papierosy owszem. W jego domu unosi się zapach tynku, taniej farby do ścian.

Dom dilera[edytuj • edytuj kod]

Na środku pokoju dilera znajduje się stolik, na którym są nieskończone zapasy narkotyków. Jest lampka, dzięki której może pracować nawet w nocy. Leży tam (ukradziona) karta kredytowa, którą równiutko dzieli amfę na „porcje”. Ma leżący na podłodze rozpieprzony, dziurawy materac, na którym śpi. Obok niego leży telewizor (który jest zasilany kradzionym prądem), na którym oglądnie trochę discovery i cośtam jeszcze. Jego dom nie posiada szyb, ma tylko skrawki szkła w wybitych oknach. Może też mieć Xboxa, którego dostał za paręnaście pakietów. Prawdziwy diler powinien także mieć na wyposażeniu wagę elektroniczną, aby móc świadomie oszukiwać swoich klientów w kwestii ilości towaru.

O dilerze[edytuj • edytuj kod]

Diler sam chodzi za ludźmi i kusi ich, aby brali narkotyki. Często grasuje na dyskotekach i innych imprezach, tam wśród pulsujących świateł może wciągać młodzież w szpony nałogu. Nie chodzi mu o samo sprzedawanie. Odczuwa seksualną satysfakcję z tego, że inni biorą narkotyki. Diler jest osobą bardzo tajemniczą, zamkniętą w sobie, nie ma przyjaciół, rodziny, nawet znajomych. Nie ma też żadnych zwierząt. Nawet karaluchy się go boją! Diler nigdy nie śpi. Nigdy. Całe życie spędza na handlu. Diler ma zawsze około 25 lat. Rzadko kiedy się starzeje. Ma na stole każdy narkotyk świata. Jest bardzo zły, przez co staje się bohaterem wielu mrożących krew w żyłach opowieści, które często okazują się prawdą. Słucha techno lub hip hopu. Ma zazwyczaj krótkie włosy lub nie ma ich wcale. Popularną fryzurą wśród dilerów są dredy. Dilerami są tylko mężczyźni – kobiety nie piją papierosów i nie palą wódki, jak to robią dilerzy w/w. Jego kolor włosów to czarny, blond lub płomienna zieleń. Ma długą szyję, jest wykolczykowany i wytatuowany. Rzadziej zabalsamowany.

Jedyną sentencją, jaką powinno się zapamiętać o dilerze jest: Diler nigdy nie śpi. Czasem drzemie. Zawsze czuwa.

Uwaga! Dilerzy to gatunek zagrożony wyginięciem. Od 2003 roku jest pod ochroną.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]